Ojciec Gabe Pettito do mediów: Poświęć taką samą uwagę wszystkim zaginionym osobom

Rodzina zamordowanego podróżnika Gabe’a Pettito we wtorek (środa czasu nowozelandzkiego) zaapelowała do społeczeństwa i mediów o taką samą energię, jak Pettito, aby pomóc w odnalezieniu innych zaginionych osób, 22-letnia kobieta, która zaginęła na wycieczce przełajowej ze swoim chłopakiem.

Rodzice i ojczymowie Pettito rozmawiali z dziennikarzami na konferencji prasowej w Nowym Jorku, pokazując nowe tatuaże oparte na jej projektach i sloganie „So Be It” — podczas gdy władze na Florydzie kontynuowały poszukiwania jej chłopaka, Briana Laundry’ego, Kogo interesuje jej zniknięcie, a jej los wciąż jest nieznany.

Joseph Pettito, ojciec Gabe Pettito, którego śmierć na wycieczce przełajowej doprowadziła do jej nękającego chłopaka Briana Laundry'ego, przemawia na konferencji prasowej.

John Minchillo/AFP

Joseph Pettito, ojciec Gabe Pettito, którego śmierć na wycieczce przełajowej doprowadziła do jej nękającego chłopaka Briana Laundry’ego, przemawia na konferencji prasowej.

Adwokat rodziny Pettito, Richard Stafford, ponowił wezwanie do oddania się pralni i skrytykował rodziców za brak współpracy w poszukiwaniu szczątków Pettito. Pralnie wydały w poniedziałek oświadczenie, że nie pomogły mu uciec.

„Pralnie nie pomogły nam znaleźć Gabe’a, z pewnością nie pomogłyby nam znaleźć Briana” – powiedział Stafford. „W przypadku Briana prosimy o zgłoszenie się do FBI lub najbliższego organu ścigania”.

Czytaj więcej:
* Gdzie jest oburzenie w mediach społecznościowych i kariera Liny Chang-Harrap?
* Inspirujący pisarz sportowy i rzecznik niepełnosprawności Mike Pullman zasugerował udział w ostatniej chwili
* Gabi Pettito: Zaginiony chłopak Brian Laundry oskarżony o oszustwo bankowe

Ciało Pettito odkryto 18 września w odległym rejonie północno-zachodniego Wyoming. Nabożeństwo żałobne odbyło się w niedzielę (poniedziałek czasu nowozelandzkiego) długa wyspa, gdzie Laundry i Pettito dorastali przed przeprowadzką na Florydę w ostatnich latach. Jej rodzina ogłosiła, że ​​założyła fundację wspierającą ludzi poszukujących swoich zaginionych bliskich.

Sprawa Pettito doprowadziła do: Ponowione wezwania do zwracania większej uwagi na sprawy dotyczące zaginionych aborygeńskich kobiet i innych osób kolorowych, a niektórzy komentatorzy opisują obszerne relacje o jej zniknięciu jako „syndrom zaginionej białej kobiety”.

Nicole Schmidt, po prawej, matka Gabe Pettito, której śmierć na wycieczce przełajowej doprowadziła do jej prześladującego chłopaka Briana Laundry'ego, słucha pytania reportera podczas konferencji prasowej.

John Minchillo/AFP

Nicole Schmidt, po prawej, matka Gabe Pettito, której śmierć na wycieczce przełajowej doprowadziła do jej prześladującego chłopaka Briana Laundry’ego, słucha pytania reportera podczas konferencji prasowej.

Joseph Pettito podziękował mediom informacyjnym i mediom społecznościowym za podkreślenie zniknięcia jego córki, ale powiedział, że wszystkie zaginione osoby zasługują na taką samą uwagę.

„Chcę prosić wszystkich, aby pomogli wszystkim zaginionym i potrzebującym pomocy. To zależy od was wszystkich, wszystkich w tej sali, czy to zrobicie” – powiedział, wskazując na reporterów i kamery przed nim.

– A jeśli nie zrobisz tego z innymi zaginionymi ludźmi, to szkoda, bo Gabe nie jest jedynym, który na to zasługuje.

Poszukiwania pralni również wywołują szaleństwo, z postaciami telewizyjnymi, takimi jak Duane Chapman, znany jako Pies jest łowcą nagródi przez długi czas Najbardziej poszukiwani w Ameryce Gospodarz John Walsh pracuje nad swoim śledzeniem.

Nicole Schmidt, matka Gabe’a Pettito, której śmierć podczas podróży przełajowej doprowadziła do jej nękającego chłopaka Briana Laundry’ego, przemawia obok, od lewej, Tara Pettito, macocha, Jim Schmidt, ojczym i Joseph Pettito, ojciec, podczas konferencji prasowej .

John Minchillo/AFP

Nicole Schmidt, matka Gabe’a Pettito, której śmierć podczas podróży przełajowej doprowadziła do jej nękającego chłopaka Briana Laundry’ego, przemawia obok, od lewej, Tara Pettito, macocha, Jim Schmidt, ojczym i Joseph Pettito, ojciec, podczas konferencji prasowej .

Stafford powiedział, że rodzina Pettito z zadowoleniem przyjęła pomoc wszystkich w znalezieniu pralni i zachęcała ludzi, którzy mieli informacje o jego miejscu pobytu, do skontaktowania się z FBI lub lokalną policją.

Petito została zgłoszona jako zaginięcie w dniu 11 września przez jej rodziców po tym, jak przez kilka dni nie odpowiadała na telefony i SMS-y, gdy razem z pralnią odwiedzała parki na Zachodzie.

Jej śmierć została uznana za zabójstwo, co oznacza, że ​​została zabita przez kogoś innego, ale władze w Wyoming nie ujawniły przyczyny jej śmierci w oczekiwaniu na dalsze wyniki autopsji. Ojczym Pettito, Jim Schmidt, powiedział, że władze stanu Wyoming nadal są w posiadaniu jej szczątków.

Petito i Laundrie napisali w Internecie o swojej przejażdżce białą ciężarówką Ford Transit, która została przerobiona na buggy. Wdali się w bójkę fizyczną 12 sierpnia w Moab w stanie Utah, która doprowadziła do zatrzymania policji, która zakończyła się decyzją policji o rozdzieleniu kłócącej się pary z dnia na dzień. Nie wniesiono żadnych zarzutów i nie zgłoszono żadnych poważnych obrażeń.

Jim Schmidt, ojczym Gabe Pettito, którego śmierć na wycieczce przełajowej doprowadziła do jej prześladującego chłopaka Briana Laundry'ego, przemawia wraz z członkami swojej rodziny podczas konferencji prasowej.

John Minchillo/AFP

Jim Schmidt, ojczym Gabe Pettito, którego śmierć na wycieczce przełajowej doprowadziła do jej prześladującego chłopaka Briana Laundry’ego, przemawia wraz z członkami swojej rodziny podczas konferencji prasowej.

byli śledczy? szukać o pralni na Florydzie i przeszukali dom jego rodziców w Northport, około 56 kilometrów na południe od Sarasoty.

W zeszłym tygodniu amerykańscy urzędnicy federalni w Wyoming oskarżyli firmę Laundrie o nieautoryzowane użycie karty debetowej, twierdząc, że w okresie zniknięcia Petito użył czyjejś karty Capital One Bank i kodu PIN do dokonywania nieautoryzowanych wypłat lub pobrania ponad 1000 dolarów. Nie powiedzieli, do kogo należy karta.

Joseph Pettito powiedział, że Fundacja Gabe Pettito jest na etapie tworzenia i będzie starać się wypełnić wszelkie luki, które istnieją w pracy nad znalezieniem zaginionych osób. Powiedział, że będą współpracować z organizacjami, które im pomagają, takimi jak Fundacja AWARE i We Help The Missing.

„Potrzebujemy pozytywnych rzeczy, które wynikają z tragedii, która się wydarzyła” – powiedział Joseph Pettito. „Nie możemy pozwolić, by jej imię się zmarnowało.

READ  Epidemia Covid 19 Delta: wicepremier NSW rezygnuje z polityki, liczba przypadków w Wiktorii rośnie

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top