Omicron zawiesza setki dodatkowych lotów do USA w świąteczny weekend

Amerykańskie linie lotnicze odwołały setki lotów trzeci dzień z rzędu w niedzielę, ponieważ liczba infekcji Covid-19 spowodowanych przez załogi samolotów Omicron gwałtownie wzrosła i zmusiła dziesiątki tysięcy podróżnych w weekend świąteczny do zmiany planów.

obraz pliku.
Zdjęcie: 123RF

Komercyjne linie lotnicze odwołały w niedzielę 656 lotów w Stanach Zjednoczonych, w Stanach Zjednoczonych lub poza nimi, co oznacza nieznaczny spadek z prawie 1000 lotów w Boże Narodzenie i prawie 700 lotów w Wigilię, według zestawienia zamieszczonego na stronie internetowej FlightAware.com do śledzenia lotów.

Więcej lotów prawdopodobnie zostało odwołanych, a ponad 920 lotów było opóźnionych.

Święta Bożego Narodzenia są zwykle najlepszym czasem na podróże samolotem, ale szybkie rozprzestrzenianie się wariantu Omicron doprowadziło do gwałtownego wzrostu infekcji Covid-19, zmuszając linie lotnicze do anulowania lotów z pilotami i załogą, którzy muszą zostać poddani kwarantannie.

Delta Air Lines spodziewała się, że w niedzielę odwołanych zostanie ponad 300 lotów.

„Zimowa pogoda w niektórych częściach Stanów Zjednoczonych i zmienna Omicron nadal wpływały na weekendowy rozkład lotów Delta”, powiedział rzecznik Delta w oświadczeniu przesłanym pocztą elektroniczną, dodając, że firma pracowała nad „przekierowywaniem i zastępowaniem samolotów i załóg, aby dotrzeć do klientów tam, gdzie są”. Musisz być tak szybki i bezpieczny, jak to tylko możliwe”.

Kiedy nie było to możliwe, dotknięci klienci byli koordynowani podczas następnego dostępnego lotu, powiedział rzecznik.

Globalnie dane FlightAware wykazały, że prawie 2150 lotów zostało odwołanych w niedzielę, a kolejne 5798 zostały opóźnione od godziny 9:40 czasu wschodniego (1440 GMT).

Omicron został po raz pierwszy wykryty w listopadzie i obecnie odpowiada za prawie trzy czwarte przypadków w USA i do 90 procent w niektórych obszarach, takich jak Wschodnie Wybrzeże. Średnia liczba nowych przypadków koronawirusa w Stanach Zjednoczonych wzrosła w ciągu ostatniego tygodnia o 45 procent do 179 000 dziennie, według danych agencji Reuters.

READ  Recenzja Hyundai Kona Electric II: Podłączony - Opinie

Podczas gdy ostatnie badania wskazują, że Omicron powoduje łagodniejszą chorobę i niższy wskaźnik hospitalizacji niż poprzednie warianty Covid-19, urzędnicy służby zdrowia zachowali ostrożną notatkę na temat perspektyw.

– Reuters

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top