Operator wioski emerytalnej w Summerset odnotowuje półroczny zysk w wysokości 260 milionów dolarów plus i jest przekonany, że będzie w stanie przetrwać dłuższe przestoje

Scott Scholar, dyrektor generalny Somerset Retirement Village, mówi, że pierwsze zamknięcie w zeszłym roku pokazało seniorom zalety mieszkania w wiosce emerytów.

dostarczony

Scott Scholar, dyrektor generalny Somerset Retirement Village, mówi, że pierwsze zamknięcie w zeszłym roku pokazało seniorom zalety mieszkania w wiosce emerytów.

Właściciel wioski emerytalnej Somerset zgłosił wzrost półrocznych zysków do 263,8 miliona dolarów i twierdzi, że w razie potrzeby może przejść przez dłuższy okres przestoju.

Dyrektor generalny Scott Scholar powiedział, że ma potencjał, aby przetrwać przedłużające się przestoje, z możliwością pożyczenia kolejnych 850 milionów dolarów od banków.

Scholar powiedział, że około 30 procent jego działalności znajduje się w Auckland, mniej niż niektórzy jego konkurenci.

Jego zysk po opodatkowaniu w wysokości 263,8 miliona dolarów za sześć miesięcy zakończonych 30 czerwca 2021 r. został wzmocniony przez skok wartości nieruchomości i dynamicznie rozwijającą się sprzedaż.

Czytaj więcej:
* Rekord sprzedaży po Covid-19 zamknięty dla emerytowanego robotnika wiejskiego Summerset
* Summerset otwiera nowy rozdział, który wkrótce rozpocznie budowę pierwszej wioski emerytów w Australii
* Rekordowa sprzedaż Summerset w pierwszym kwartale 2021 r. kontynuuje silny trend sprzedaży po zamknięciu
* Covid-19 obniża wartość jednostek wiosek emerytów w Somerset, obniżając zyski do miliona dolarów.

Pierwsze zamknięcie przyniosło wielu ludziom korzyści płynące z życia w wiosce emeryta i pokazało to w półrocznym wyniku. Scholar powiedział, że był to najwyższy półroczny obrót w historii firmy.

„Nadal widzimy duży popyt na naszą markę życia emerytalnego”.

Prawie 60 procent willi w rozwijających się wsiach w całym kraju zostało wcześniej sprzedanych.

Jeden z sześciu największych operatorów wiejskich w kraju, Summerset, sprzedał 545 jednostek w ciągu sześciu miesięcy do końca czerwca 2021 r., co stanowi półroczny rekord.

Scholar powiedział, że ceny praw do użytkowania mieszkań wzrosły o około 8 procent w ciągu jednego roku, co jest przyczyną 28-procentowego wzrostu cen nieruchomości mieszkaniowych w całym kraju.

Somersetowi zależało na ustalaniu i podnoszeniu cen na tyle, aby pokryć zwiększone koszty budowy.

READ  Oszołomiony turysta po otrzymaniu mandatu za „bzdury” - Aktualności

Zysk w wysokości 263,8 mln USD wynikał ze wzrostu wartości nieruchomości inwestycyjnych (jednostek i mieszkań) o 260 mln USD.

Wzrost o 260 milionów dolarów wynikał z 8-procentowego wzrostu istniejących aktywów i wybudowanych nowych nieruchomości.

W porównaniu z zaledwie 1 milionem zysku w poprzedniej połowie 2020 r., na który wpłynęła redukcja o 14,7 mln USD z powodu niepewności dotyczącej wpływu Covid-19 w zeszłym roku.

Jej podstawowy zysk, z wyłączeniem przeszacowań nieruchomości, wyniósł 75,5 mln USD, o 68% więcej niż w pierwszej połowie 2020 r. Firma odnotowała również budowę i dostawę 347 nowych mieszkań przez pół roku.

Summerset w Pohutukawa Place w Bell Block to jedna z nowych wiosek Summerset

Simon O’Connor/Rzeczy

Summerset w Pohutukawa Place w Bell Block to jedna z nowych wiosek Summerset

Somerset ma 6600 mieszkańców, 1900 pracowników i 4669 jednostek w 33 wsiach.

Somerset ma mniejszy odsetek łóżek opieki w swoich wioskach niż Ryman Healthcare i z tego powodu mniej pracowników. Ma około jednego pracownika na 3,5 mieszkańca w porównaniu z jednym pracownikiem Rymana na dwóch mieszkańców.

Scoullar powiedział, że obecna blokada jest przypomnieniem, że Nowa Zelandia nadal działa w środowisku zdominowanym przez Covid-19.

„Szybko działaliśmy, aby zapewnić naszym mieszkańcom i pracownikom bezpieczeństwo, ograniczając wjazd do naszych wiosek, a środki zapobiegawcze, takie jak personel opiekuńczy w maskach i praca w grupach, były już wdrożone, gdy ogłoszono nowy status społeczności.

„Byliśmy tu już wcześniej i jesteśmy dobrze przygotowani, aby ponownie zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie naszych mieszkańców”.

Rekordowa sprzedaż wzrosła dzięki nowym wioskom Te Oa, Napier, Bell Block, New Plymouth i Richmond w pobliżu Nelson.

Jego marże rozwojowe spadły nieznacznie do 21,6 proc. z 22,3 proc. w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Aktywa ogółem wzrosły do ​​4,4 miliarda dolarów, o 27 procent więcej niż w poprzednim półroczu.

Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu, podniesie tegoroczny wskaźnik budowy z 500 do 550 jednostek do 550 do 600, a także 52 łóżka do opieki, powiedział Scholar.

READ  Tesla sprzedaje teraz Cyberquad EV dzieciom

Firma właśnie potwierdziła zakup kolejnej lokalizacji w Nowej Zelandii, w Kelvin Grove w Palmerston North, dla wioski oferującej ponad 300 jednostek emerytalnych.

To wzmocniło bank ziemi i zapewniło Somerset wystarczającą ilość zabezpieczonej ziemi, aby ponad dwukrotnie zwiększyć rozmiar jej istniejącej działalności w Nowej Zelandii, powiedział Scholar.

Firma ogłosiła również zakup czwartej lokalizacji w Australii, w Craigieburn, na północ od Melbourne.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *