Opina ma oko na „6.0” w Polsce

Ernest John „EJ” Opiena powraca w sobotę w dziewiątym meczu Diamentowej Ligi – Memoriał Kamili Skolimowskiej na Stadionie Słuskim w Sorso, niecałe dwa tygodnie po zdobyciu historycznego brązu na Mistrzostwach Świata w Oregonie.

Opina powiedziała BusinessMirror w piątek, że jest gotowa osiągnąć większe wyżyny podczas swojej podróży o tyczce.

„Ćwiczę odkąd wróciłem do Farmii [Italy]. Jestem tutaj, w Polsce, aby wskoczyć na wyższy poziom podczas mojej podróży w skoku o tyczce” – powiedział 26-letni Obina, który również odzyskał swój rekord azjatyckich mężczyzn skokiem 5,94 m na światach Eugene.

Sorso, dwukrotny złoty medalista Igrzysk Azji Południowo-Wschodniej, powiedział, że nie będzie to łatwe zadanie.

„To będzie gwiazdorski skład. Spróbuję jeszcze raz” – powiedziała Obiena z polskiego wydarzenia, gdzie ma na celu dotarcie do tak zwanego świętego Graala skoku o tyczce – wyraźnego 6,0 metrów. konkurencja.”

Rekordzista świata Armand Duplantis, złoty medalista olimpijski Rio 2016 Diego Braz da Silva i Amerykanin Christopher Nilsson należą do gwiazdorskiego składu w Sorso.

Opiena podziękował swojemu trenerowi, ukraińskiej legendzie Witalijowi Petro, za zatrzymanie go, mimo że nie został zatrudniony przez Filipińską Komisję Sportu (PSC) po nieprzedłużeniu jego kontraktu z Filipińskim Związkiem Lekkoatletycznym.

„Naprawdę doceniam mojego wieloletniego trenera, to bardzo bezinteresowny występ. Pomaga mi do tej pory” – powiedział Opina. „Nie wyobrażam sobie siebie bez niego przy moim boku. Nie zrobiłbym tego bez Witalija. To dzięki niemu należy ponad połowa światowego brązu”

Pietrow był oficjalnym trenerem Brazylii i Chin w Eugene, ale kiedyś uczęszczał do Opiana.

„Na początku był bardzo szczęśliwy, ale przypomniał mi, że ma wiele do zrobienia i wiele do zmiany” – powiedział Opina.

Tokijska olimpijka Opiena pojedzie na Węgry na poniedziałkowe Grand Prix Węgier w Szekesfehervar, gdzie po raz kolejny zmierzy się ze światową elitą.

READ  Polski Unimode stawia na unijny zakaz zwiększenia sprzedaży oleju napędowego w Niemczech

– Wszyscy ci mistrzowie powrócą na Węgry – powiedział Opina.

Kredyt obrazu: AP

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top