Organizacja sportowa twierdzi, że młode gimnastyczki rzuciły trykoty

Organizacja sportowa twierdzi, że młode gimnastyczki rzuciły trykoty

Gimnastki mogą teraz nosić szorty lub legginsy na trykotach.
zdjęcie: 123RF

Szefowa Krajowej Organizacji Gimnastycznej stwierdziła, że ​​młode kobiety rezygnują z gimnastyki ze względu na ubiór.

Gimnastyka w Nowej Zelandii zreformowała obecnie swoje przepisy, aby umożliwić gimnastyczkom noszenie szortów lub legginsów na trykotach.

Nie będą już karane za posiadanie widocznych ramiączek stanika.

Dyrektor naczelna Nowej Zelandii, Andrea Nelson, powiedziała, że ​​zmiany miały na celu zapewnienie gimnastyczkom – z których większość to młode kobiety – poczucia komfortu i bezpieczeństwa. Punkt kontrolny.

„Istnieje wiele czynników, które w pewnym momencie odpychają młode kobiety od gimnastyki i myślę, że strój był jednym z nich”.

W niektórych z pięciu przepisów nadzorowanych przez tę organizację od lat obowiązują nowe zasady dotyczące ubioru.

Nelson stwierdził jednak, że nie wszyscy wiedzą o tym i nie są konsekwentnie stosowane.

„Chcieliśmy całkowicie zmienić wszystkie pięć naszych zasad, aby mieć pewność, że nasze gimnastyczki mają jasne informacje, których potrzebują, aby czuć się komfortowo”.

Nowozelandzkie Stowarzyszenie Gimnastyczne przeprowadziło ankietę wśród wszystkich sportowców biorących udział w jego ostatnich krajowych zawodach na temat tego, co myślą o swoich strojach.

Wyniki pokazały, że większość uczestników ankiety uwielbiała swoje ubrania, a niektórzy twierdzili, że nosząc je, czuli się potężni lub jak „gwiazda”.

Jednak Nelson powiedział, że inni czuli się mniej komfortowo.

„Chodzi o to, aby dać ludziom wybór, czy chcą nosić to, w czym czują się komfortowo, niezależnie od tego, czy będzie to ich sukienka, czy wolą nosić szorty czy legginsy”.

Istniały pewne ograniczenia co do poziomu zmian, jakie można było osiągnąć, ponieważ gimnastyka była sportem wysoce technicznym i istniały względy bezpieczeństwa dotyczące ubioru.

Jednak Nelson powiedział, że niektóre stare zasady po prostu nie mają sensu.

READ  Jak kantabryjska Teela Bruce została mistrzynią świata w kręglach

„Podczas skakania na trampolinie mężczyźni i kobiety wykonujący te same czynności na tym samym sprzęcie muszą nosić różne ubrania. Jedną z największych zmian, jakie wprowadziliśmy, jest pozbycie się tego – aby móc konkurować, nosisz to, co najbardziej Ci odpowiada. „

Oczekiwano, że zmiana pomoże „usunąć bariery” dla kobiet i dziewcząt rywalizujących w tym sporcie.

Nowe zasady dotyczą wyłącznie zawodów odbywających się na terenie Nowej Zelandii, a podczas zawodów międzynarodowych obowiązywać będzie własny strój.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *