Orka ginie nagle w amerykańskim morskim świecie

Orka ginie nagle w amerykańskim morskim świecie
Amaya zmarła niespodziewanie w towarzystwie specjalistów od opieki nad zwierzętami.

SeaWorld / AP

Amaya zmarła niespodziewanie w towarzystwie specjalistów od opieki nad zwierzętami.

W SeaWorld San Diego niespodziewanie zginął orka, a przyczyna nie była od razu znana, podało amerykańskie akwarium i park rozrywki.

Sześcioletnia orka o imieniu Amaya zmarła w czwartek (piątek czasu nowozelandzkiego), a przyczyna śmierci nie będzie znana, dopóki wyniki autopsji nie zostaną zakończone, co może potrwać tygodnie.

Amaya zaczęła wykazywać oznaki choroby 18 sierpnia, a specjaliści od opieki nad zwierzętami i weterynarze natychmiast zaczęli ją leczyć. Pomimo wysiłków jej zespołu opiekuńczego, stan Amayi szybko się pogarszał. Jej śmierć była nagła i nieoczekiwana.

SeaWorld powiedział, że specjaliści, którzy opiekowali się Amayą, mieli złamane serce.

Czytaj więcej:
* British Airways i inne strony podróżnicze przestały sprzedawać bilety SeaWorld
* Uratowano grindwala z obręczy 8 lat temu w morskim świecie w Stanach Zjednoczonych
* Zapalająca 30-letnia Kayla ginie w SeaWorld

„To bardzo trudny czas dla tych, którzy znali i pokochali Amayę. Zainspirowała miliony gości do docenienia i dowiedzenia się więcej o tym niesamowitym gatunku.”

Według jej raportu Amaya była najmłodszą z dziesięciu wielorybów w zoo w San Diego i spędzała czas ze swoją matką Kalią i ojcem Ulissesem. Strona internetowa.

Opisując miejsce jako jeden z najbardziej zabawnych wielorybów, „pomóż nam zbierać i udostępniać ważne informacje na temat ewolucji cieląt naukowcom badającym dzikie populacje”.

SeaWorld ogłosił zakończenie swojego programu hodowlanego Orków w marcu 2016 roku, po latach presji ze strony protestów na rzecz praw zwierząt i zmieniającej się opinii publicznej na temat Orków przetrzymywanych w niewoli.

Protesty nasiliły się po premierze filmu dokumentalnego z 2013 roku czarna ryba, który skupiał się na życiu Telecom, orki odpowiedzialnej za zabicie trenerki Dawn Brancheau, kiedy zaciągnął ją na basen w SeaWorld Orlando w 2010 roku. Film zauważył, że orki stają się bardziej agresywne w niewoli.

READ  Wielki reset turystyki był stuprocentową porażką.

SeaWorld ogłosił później również, że zakończy pokazy orek w swoich parkach.

Ostatni wyhodowany w niewoli orka w poprzednim programie hodowlanym SeaWorld zmarł w 2017 roku, gdy był leczony z powodu infekcji w wieku trzech miesięcy w parku firmy San Antonio.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *