Ostatni mecz u siebie Man United w kiepskim sezonie zakończył się komfortowym zwycięstwem 3:0 nad Brentford

Są rzeczy, których po prostu nie da się wypolerować, jak to się mówi, a ten desperacki i ponury sezon dla Manchesteru United jest jedną z nich.

Zwycięstwo z Brentfordem w finale u siebie nie mogło złamać szczelin, tak samo jak nie mogło uciszyć głosów sprzeciwu z trybun.

Przed rozpoczęciem meczu było więcej protestów poza Old Trafford, a chwilę po bramkach Bruno Fernandesa, Cristiano Ronaldo i Raphaela Varane’a słychać było okrzyki przeciwko Glaserowi.

Cristiano Ronaldo był gwiazdą serialu, gdy Manchester United pokonał Brentford 3:0 w Premier League w poniedziałek

Ronaldo strzelił drugiego gola dla United z rzutu karnego po wygraniu rzutu karnego po faulu Rico Henry

Ronaldo strzelił drugiego gola dla United z rzutu karnego, po wygraniu rzutu karnego po faulu Rico Henry’ego

37-letni napastnik posłał bramkarza w złą drogę, aby strzelić swojego 24. gola w sezonie we wszystkich rozgrywkach.

Ronaldo przygotowuje się do swojego kultowego świętowania po podwojeniu przewagi w nocy tuż po zakończeniu pierwszej połowy

W szczególności Ronaldo był tutaj doskonały, ponieważ nadal wyśmiewał się z tych, którzy kwestionują jego prawdziwą wartość dla tego klubu.

United też byli bystrzy. Wyglądali jak drużyna, która pewnego wieczoru chciała wyjść na szczyt Old Trafford, kiedy wielu z nich grało tutaj po raz ostatni.

Nadchodzą zmiany i nie jest za wcześnie. Najlepszy scenariusz jest taki, że United zdobędzie najmniej punktów w historii Premier League, wygrywając pozostałe dwa wyjazdowe mecze z Brighton i Crystal Palace, a następnie zakwalifikuje się do Ligi Europy. Nie to oznacza ten wspaniały klub. Wielkie jackpoty już dawno wypadły poza ich zasięg, jeśli w ogóle były realną możliwością.

Te wzloty na początku sezonu wydają się nadchodzić od dłuższego czasu. Pięć goli w pierwszym meczu u siebie z Leeds, cztery gole następnym razem z Newcastle. Powrót Ronaldo do domu i ciepłe powitanie jego byłego kolegi z Realu Madryt, Varane’a.

Fernandes odszedł z radości po przełamaniu impasu w ostatnim meczu u siebie United w sezonie

Portugalski pomocnik świętuje przed kibicami United po otwarciu punktacji w dziewiątej minucie

Odwiedzający Old Trafford zostali przywitani przez policję podczas ostatniego meczu u siebie w sezonie, który tak wiele obiecywał, a protestujący zgromadzili się pod niebem kul wokół posągu Trójcy Świętej ku czci Bobby’ego Charltona, Dennisa Lawa i George’a Besta.

To był ponury obraz pasujący do żałosnej kampanii, bez względu na to, jak United się tutaj zapisało. Eric ten Hag nie może tego znieść wystarczająco szybko.

Ilu z tych graczy wróci, gdy Dziesiątka Wiedźma przewróci nową stronę w sierpniu? Trudno zgadnąć, ale masowa imigracja może sięgać dwucyfrowych wartości.

Juan Mata jest z pewnością jednym z tych graczy i zdobył swój pierwszy mecz w Premier League w tym sezonie, pożegnając Old Trafford. Tymczasowy menedżer Ralph Rangnick powiedział, że przy wyborze jego drużyny nie będzie „prezentów”, ale to z pewnością tak wyglądało.

„Jestem zdumiony” – powiedział Sky Sports były kapitan United, Roy Keane. Jest tam pewna lojalność, która go kończy. Mówi ci, gdzie jest mentalność. Dają graczom szansę na wycofanie się z niewłaściwych powodów.

To był również Swansong Nemanji Matic, a Edinson Cavani wrócił do zespołu po raz pierwszy od siedmiu tygodni, aby pożegnać się ze starym miejscem.

Inni pójdą za nimi i nie ma gwarancji, że Ronaldo będzie chciał zaryzykować pozostanie na kolejny sezon, taki jak ten.

To mówi wszystko o tym, jak bardzo portugalski gwiazdor strzelił przedtem osiem z ostatnich dziewięciu ligowych bramek United – siedem z nich na Old Trafford.

READ  NRL 2022 Drużyna tygodnia Fani głosują na najbardziej podziwianych graczy w meczach Telstra Premiership w tym tygodniu

Było więc niespodzianką, że nie był zaangażowany, gdy strzelili bramkę w 9. minucie, przegapiwszy wczesną okazję po wejściu za obronę Brentford.

Ruch w kierunku bramki rozpoczął Diogo Dalot, który trafił do kanału, w pogoni za Anthonym Elangą. Młody Szwed przyspieszył na tyle, by dostać się do piłki, zanim się wymknęła, i potężnym strzałem dośrodkował Fernandeza.

To był jedyny znaczący ruch, w którym Ronaldo nie wziął udziału w pierwszej połowie. Nie zdołał przekonać sędziego Chrisa Kavany do rzutu karnego po tym, jak został wyzwany przez Madsa Roersleva, i wykonał wspaniały ruch, gdy Mata oddał strzał, który był szeroki, a następnie dośrodkował dla małego Hiszpana, który strzelił gola tuż przed przerwą, tylko po to, by zobaczyć został odwołany przez VAR na spalonym.

Ronaldo miał godnego przeciwnika w postaci Christiana Eriksena. Jeśli jest to idealny etap dla Dinkiego, by zaprezentować swoje umiejętności innym klubom – a może nawet United – z pewnością wykorzystał tę okazję.

Eriksen był w centrum najlepszych momentów Brentford i mogliby z łatwością wyrównać w drugiej połowie, gdyby Brian Mbiomo wykorzystał wczesne podanie, a Evan Toni nie zdołał uciec po wspaniałym dośrodkowaniu.

Ronaldo prawie pomógł United zwiększyć przewagę w ciągu pięciu minut od rozpoczęcia drugiej połowy, kiedy to Dalot trafił w poprzeczkę, ale ponownie był na spalonym. Chwilę później Fernandes był o kolejną szerokość kolumny od chwili, gdy podanie Matic’a odrzuciło go.

Eriksen odpowiedział, wygrywając rzut wolny, który strzelił do bramki z 25 jardów, zmuszając Davida de Gea do zablokowania niskiego strzału Toniego prawą nogą.

Ale Ronaldo nie można było odmówić i strzelił gola z rzutu karnego po faulu w godzinie gry.

Początkowe podanie ponownie nadeszło od Dalota. Ronaldo strącił Rico Henry’ego z piłki, a następnie padł pod niezdarną próbą odkupienia obrońcy. Fernandes nie wykorzystał ostatniego rzutu karnego United na Arsenalu, więc Ronaldo zagrał i nie zawiódł.

READ  Badminton: Wschodząca tenisistka z Singapuru Jacelyn Hoy wygrywa Poland Open, celuje w Paryż 2024, wiadomości sportowe i najważniejsze wiadomości

Varane trafił trzecią piłkę z rzutu rożnego z kolana Pontusa Janssena w 72. minucie.W tym czasie pożegnanie było już w pełnym rozkwicie. Matic i Mata odchodzą, Cavani i Jones.

Podobnie protesty. Zielono-złoty dym unosił się nad boiskiem, gdy kilku kibiców zrealizowało swoją obietnicę odejścia w 73. minucie.Nie przegapili wiele.

Przewiń w dół, aby zobaczyć, jak to wszystko zostało ujawnione w programie do biegania na żywo w Sportsmail.