Oto, co warto wiedzieć 20 maja 2021 roku

Detroit Urzędnicy państwowi podają, że liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa (COVID-19) w Michigan wzrosła do 881 057 w czwartek, w tym 18 815 zgonów.

Czwartkowa aktualizacja zawiera łącznie 1372 nowe przypadki i 74 dodatkowe zgony, w tym 61 z przeglądu ważnych danych. Środa, Michigan zgłosił łącznie 879685 przypadków i 18 741 zgonów.

Test obejmował średnio około 35 000 testów diagnostycznych zgłaszanych dziennie, z Dodatnia stawka siedmiodniowa jest niższa niż 7% Od środy, niecały tydzień temu. Liczba hospitalizacji zmniejszyła się w ciągu ostatnich trzech tygodni.

Ogólnie liczba nowych przypadków zwolniła w ciągu ostatnich 21 dni. Stany Średnia krocząca z 7 dni dla stanów dziennych W środę wynosił 1453 – najniższy od kilku tygodni. Średnia śmiertelność w ciągu siedmiu dni wyniosła 50 w środę, czyli nieco mniej niż w poprzednich dwóch tygodniach. Śmiertelność w stanie wynosi 2,1%. Stan Zgłasza również „sprawy aktywne”, To było notowane na 110 000 w środę. W Michigan wyzdrowiało ponad 755 000 osób.

ogłoszenie

Michigan To zostało zgłoszone więcej niż 7,8 miliona dawek Ze szczepionki COVID-19 podawanej od wtorku, z 57,1% populacji w wieku 16+ Przyjmij co najmniej jedną dawkę, kiedy jesteś 46% populacji w wieku powyżej 16 lat uważa się za w pełni zaszczepione.

Związane z: 4 punkty danych pokazujące, jak spowolnienie rozprzestrzeniania się koronawirusa w Michigan wraz ze wzrostem zasięgu szczepień

Według Johns Hopkins University więcej niż W Stanach Zjednoczonych odnotowano 33 miliony przypadków, Z więcej niż 587800 zgonów Zgłosiłem się z wirusa. Na całym świecie podano ponad 1,3 miliarda dawek szczepionek.

Na całym świecie więcej niż Potwierdzono zakażenie 164,9 miliona osób I więcej 3,4 miliona zmarło. Według Johns Hopkins University wyzdrowiało ponad 94 miliony ludzi. Rzeczywiste liczby są z pewnością znacznie wyższe ze względu na ograniczone testy i różne sposoby liczenia zmarłych w stanach oraz celowy brak raportów ze strony niektórych rządów.

ogłoszenie


Szczepienia Michigan przeciwko Covid-19: Jak znaleźć spotkania i informacje o etapach


Nagłówki koronawirusa:


Sceneria: Infografika: Zakres szczepień przeciwko koronawirusowi w stanie Michigan

Sceneria: Śledzenie epidemii koronawirusa w szkołach Michigan


Rząd. Gretchen Whitmer Oficjalnie ujawniono nowy harmonogram Michigan mający na celu wyeliminowanie ograniczeń COVID i powrót do normalności.

ogłoszenie

W środę zasugerowało to biuro gubernatora Departament Zdrowia i Opieki Społecznej stanu Michigan Zaktualizuje swój ranking pandemiczny po wprowadzeniu przez Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom zmian w zaleceniach dla osób, które zostały w pełni zaszczepione.

Niecałe 24 godziny później Whitmer przeprowadził spotkanie informacyjne na temat COVID i ogłosił poprawiony plan MI Vacc To Normal w miarę spadku liczby przypadków i wzrostu liczby zaszczepionych osób.

Oto, co się zmienia – przeczytaj tutaj.

Stan Michigan zwiększa wymagania dotyczące masek dla większości mieszkańców zaszczepionych w pomieszczeniach i na zewnątrz. Odpowiada nowo wydanym dyrektywom CDC.

ogłoszenie

Nowe zamówienie zacznie obowiązywać w sobotę 15 maja o godzinie 9:00

Zgodnie z rozporządzeniem MDHHS zaktualizowanym dotyczącym kolekcji i masek, Michiganders, którzy przebywają na świeżym powietrzu Nie będziesz już musiał nosić maski, niezależnie od statusu szczepienia.

READ  Helikopter NASA Mars leci w „wyczerpującej” podróży po awarii Mars

W domu Michigan jest w pełni ufortyfikowany Nie będziesz już musiał nosić maskiJednak mieszkańcy, którzy nie zostali zaszczepieni lub nie ukończyli szczepień, powinni nadal nosić maskę lub osłonę twarzy, aby chronić siebie i innych.

Po 1 lipca wygaśnie szeroki mandat dotyczący maski wewnętrznej.

Michigan to ma Doszedłem do pierwszego z czterech etapów szczepień To złagodzi ograniczenia dotyczące COVID-19 w całym stanie. Oto, co powinieneś wiedzieć o tej sytuacji.

Jeśli przegapiłeś ogłoszenie pod koniec kwietnia, Gov. Gretchen Whitmer Wykrywanie stanu To złagodzi ograniczenia dotyczące COVID-19 Na podstawie odsetka populacji stanu Michigan, który otrzymał co najmniej jedną dawkę szczepionki.

ogłoszenie

Krótko mówiąc, niektóre ograniczenia zostaną złagodzone lub usunięte, gdy stan osiągnie 55%, 60%, 65% i 70% osób, które otrzymają co najmniej jedną dawkę szczepionki COVID-19.

Kliknij tutaj, aby przeczytać szczegółowe informacje na temat wszystkich czterech progów i ograniczeń, które zostaną złagodzone na każdym etapie.

W przypadku każdego kamienia milowego zmiany ograniczeń zaczną obowiązywać po dwóch tygodniach, aby szczepionki zaczęły obowiązywać.

Chociaż liczby nadal są wysokie w Michigan, COVID-19 wzrósł w tym stanie W końcu zwolnił po kilkumiesięcznym rajdzie.

Jednak liczba codziennych przypadków wirusów w Michigan nadal z niewielkim marginesem przewodzi w kraju, a szczepienia – które zdaniem ekspertów są najważniejszym narzędziem kontrolowania wirusa – zwalniają w całym stanie.

ogłoszenie

Chociaż dane zaczynają zmierzać w dobrym kierunku, kraj nadal ma sposoby, aby go przekroczyć przed przywróceniem „normalności”.

Zaledwie dwa tygodnie temu Stan Michigan został zidentyfikowany jako jedyny stan w kraju narażony na „poważne” ryzyko. W przypadku COVID-19 opublikowanego przez grupę badawczą Covid Act Now.

Przeczytaj tutaj.

Michigan ujawnił cztery konkretne cele szczepień, które po osiągnięciu bezpośrednio złagodzą niektóre ograniczenia COVID-19 w całym stanie.

Oto, jak działa ten plan:

 • Krok 1: Dwa tygodnie po tym, jak 55% mieszkańców Michigan wykonało co najmniej jeden zastrzyk, stan zezwoli na pracę osobistą we wszystkich sektorach biznesu.

 • Krok 2: Dwa tygodnie po tym, jak 60% mieszkańców Michigan wykonało co najmniej jeden zastrzyk, stan zwiększy pojemność hal, boisk sportowych i hal w centrach kongresowych, salach koncertowych i domach pogrzebowych do 25%. Zwiększy również pojemność obiektów do ćwiczeń i siłowni do 50% oraz zniesie ciszę policyjną w restauracjach i barach.

 • Krok 3: Dwa tygodnie po tym, jak 65% mieszkańców Michigan dostało co najmniej jedną szansę, stan podniesie wszystkie limity pojemności w pomieszczeniach i będzie wymagał jedynie zachowania dystansu społecznego między stronami, a także dalszego złagodzenia ograniczeń dotyczących spotkań towarzyskich z lokalami mieszkalnymi.

 • Czwarty krok: Dwa tygodnie po tym, jak 70% mieszkańców Michigan otrzymało co najmniej jeden zastrzyk, stan zwiększy zapotrzebowanie na spotkania i maski na twarz, aby MDHSS nie złagodził tego na dużą skalę, chyba że zaistnieją nieprzewidziane okoliczności (warianty odporne na szczepionkę itp.).

Plan MI Vacc To Normal będzie wykorzystywał dane dla dorosłych w stanie Michigan w wieku 16 lat i starszych, którzy otrzymali pierwszą dawkę. Został zaprojektowany, aby skłonić Michigan do osiągnięcia pierwotnego celu, jakim jest szczepienie 70% populacji w wieku 16 lat lub starszych.

READ  Pod skorupą ziemską odkryto ogromne oceany, które zawierają więcej wody niż te na powierzchni

ogłoszenie

Przeczytaj więcej tutaj.

Zgłaszane codziennie nowe przypadki i zgony zmniejszyły się w ciągu ostatniego tygodnia, ale ostatnia aktualizacja danych dotyczących COVID ze stanu w czwartek potwierdziła to, co mogą odczuwać wszyscy na pierwszej linii: hospitalizacje związane z COVID pozostają poważnym problemem.

Według stanu na 19 kwietnia w szpitalach Michigan przebywało 4211 osób z powodu koronawirusa. To największa liczba pacjentów od kwietnia 2020 roku.

Urzędnicy służby zdrowia są również zaniepokojeni wieloma wariantami wirusów rozprzestrzeniającymi się w Michigan.

Dowiedz się więcej tutaj.

Stan Michigan przedłużony Covid-19 Wprowadziło to ograniczenia dotyczące zgromadzeń, restauracji, miejsc rozrywki i nie tylko.

ogłoszenie

Departament Zdrowia i Opieki Społecznej stanu Michigan przedłużył porozumienie w sprawie pandemii do 24 maja. Rozszerzył również wymagania dotyczące maski na dzieci w wieku 2-4 lat.

„Michigan nadal wdraża inteligentną politykę zdrowotną i środki łagodzące, aby zwalczać rozprzestrzenianie się COVID-19” – powiedziała Elizabeth Hertel, dyrektor MDHHS. „Obejmuje to wymóg noszenia maski w miejscach publicznych i na zgromadzeniach, ograniczenia nałożone na spotkania towarzyskie w zamkniętych pomieszczeniach dla maksymalnie 15 osób i nie więcej niż trzech rodzin oraz obszerne wymagania testowe dotyczące sportów młodzieżowych”.

Przeczytaj najnowsze informacje o ograniczeniach tutaj.

Wszyscy mieszkańcy Michigan w wieku 16 lat i starsi kwalifikowali się do szczepienia COVID-19 5 kwietnia, mniej więcej miesiąc przed datą obiecaną przez prezydenta Joe Bidena 1 maja.

ogłoszenie

Osoby w wieku od 16 do 49 lat z określonymi schorzeniami lub niepełnosprawnościami, które kwalifikują się od 22 marca, Kiedy 50-64-latkowie zaczęli strzelać zgodnie z wcześniejszym zapowiedzią. Dwa dni później, 24 marca, w Ford Field w Detroit otwarto wybrany przez federację regionalny ośrodek masowych szczepień, który ma podawać dodatkowe 6000 dawek dziennie przez dwa miesiące.

Dowiedz się więcej tutaj.

Jeszcze: Zaktualizowany harmonogram szczepień przeciwko COVID-19 stanu Michigan: kto się kwalifikuje i kiedy

Wariant COVID-19 wykryty w Brazylii został zidentyfikowany w prowincji Bay. Ten wariant jest znany jako szczep P1 i jest najbardziej zaraźliwy i może być zakażony w ponad 50% przypadków.

ogłoszenie

Zarażona osoba w hrabstwie Bay i osoby, z którymi miały kontakt, będą musiały zostać poddane kwarantannie przez 14 dni. Nie jest jasne, co, jeśli w ogóle, miałoby wpływ na osoby, w tym osoby starsze, które zostały już zaszczepione, ponieważ nie ma wystarczających badań, aby dokładnie to wiedzieć.

Gubernator Gretchen Whitmire wydała oświadczenie na początku tego miesiąca po tym, jak urzędnicy Białego Domu ogłosili, że zwiększają dawki szczepionki COVID-19 dostępnej dla Michigan.

Wysyłkę zwiększono na początku kwietnia o 66 020 dawek, co dało łączną liczbę dawek w tamtym czasie do 620 040 – tygodniowy rekord dla kraju. Urzędnicy powiedzieli, że przydział obejmuje 147 800 dawek pojedynczej dawki szczepionki Johnson & Johnson.

Dzieje się tak po tym, jak Whitmore niedawno poprosił o więcej szczepień, ponieważ stan jest świadkiem wzrostu liczby COVID.

READ  SpaceX właśnie wykonał najszybszy lot Dragon Astronaut na stację kosmiczną w historii

CDC stwierdziło, że stan Michigan jest liderem w liczbie nowych przypadków COVID-19 na populację.

Dr Frank McGeorge z 4 miejscowych powiedział, że widział bardzo wyraźny wzrost liczby pacjentów z COVID w szpitalu, w którym pracuje.

ogłoszenie

„Wielu z nich wymaga hospitalizacji. Chciałbym szczerze powiedzieć, że tutaj, w południowo-wschodnim Michigan, czuję się gorzej niż podczas fali, która rozpoczęła się w listopadzie. Obecnie najbardziej niepokojącym trendem jest liczba osób w średnim wieku z ciężkimi Covid wirus.


Codziennie zgłaszane przypadki COVID-19 w Michigan od 1 maja:

 • 1 maja – 3431 nowych przypadków

 • 2 maja – 2517 nowych przypadków

 • 3 maja – 2518 nowych przypadków

 • 4 maja – 2527 nowych przypadków

 • 5 maja – 2589 nowych przypadków

 • 6 maja – 3514 nowych przypadków

 • 7 maja – 2758 nowych przypadków

 • 8 maja – 1825 nowe przypadki

 • 9 maja – 1358 nowych przypadków

 • 10 maja – 1358 nowych przypadków

 • 11 maja – 1992 nowa sprawa

 • 12 maja – 2171 nowych przypadków

 • 13 maja – 2057 nowych przypadków

 • 14 maja – 1766 nowych przypadków

 • 15 maja – 1289 nowych przypadków

 • 16 maja – 1115 nowych przypadków

 • 17 maja – 1115 nowych przypadków

 • 18 maja – 1271 nowych przypadków

 • 19 maja – 1560 nowych przypadków

 • 20 maja – 1372 nowych przypadków

Michigan zgłaszał codziennie zgony związane z COVID-19 od 1 maja:

 • 1 maja – 131 nowych zgonów (98 życiowych rekordów)

 • 2 maja – 14 nowych zgonów

 • 3 maja – 15 nowych zgonów

 • 4 maja – 126 nowych zgonów (51 życiowych zapisów)

 • 5 maja – 42 nowe zgony

 • 6-115 maja (92 życiowe akta)

 • 7 maja – 30 nowych zgonów

 • 8 maja – 122 nowe zgony (83 życiowe zapisy)

 • 9 – 17 nowych zgonów

 • 10 maja – 16 nowych zgonów

 • 11 maja – 99 nowych zgonów (32 życiowe zapisy)

 • 12 maja – 17 nowych zgonów

 • 13 maja – 112 nowych zgonów (73 życiowe zapisy)

 • 14 maja – 33 nowe zgony

 • 15 maja – 107 nowych zgonów

 • 16 maja – 10 nowych zgonów

 • 17 maja – 10 nowych zgonów

 • 18 maja – 83 nowe zgony (27 życiowych zapisów)

 • 19 maja – 31 nowych zgonów

 • 20 maja – 74 nowe zgony (61 życiowych zapisów)


Zasoby dotyczące koronawirusa:


Przedstawiamy WDIV Insider: Nowy sposób dla lojalnych fanów Lokalnej 4, aby uzyskać dostęp do wiadomości ClickOnDetroit i dostosować je. To nowe, bezpłatne członkostwo to nasz sposób na podziękowanie – oraz na Twój sposób na udział w wydarzeniu informacyjnym. WDIV Insiders Otrzyma wyłączny dostęp do zespołu i stacji Lokalnej 4, w tym spersonalizowane wiadomości, oferty i oferty dotyczące dużych wydarzeń oraz głośny głos w naszych wiadomościach. Dowiedz się więcej o WDIV Insider – i zarejestruj się tutaj!

Copyright 2021 by WDIV ClickOnDetroit – Wszelkie prawa zastrzeżone.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *