Przypadki COVID-19 w Australii ustanowiły nowy rekord, gdy szaleje debata na temat „ponownego otwarcia”

Przypadki COVID-19 w Australii ustanowiły nowy rekord, gdy szaleje debata na temat „ponownego otwarcia”

MELBOURNE (Reuters) – Australia odnotowała rekordową liczbę 1323 krajowych przypadków COVID-19 w niedzielę, gdy szalała debata nad tym, czy kraj powinien zacząć współistnieć z wirusem w społeczności, po początkowym skutecznym stłumieniu koronawirusa.

Nowa Południowa Walia, najbardziej zaludniony stan Australii, zgłosiła 1218 przypadków, ponieważ władze mają złagodzić ograniczenia nieco po dziewięciotygodniowym zamknięciu. Zamknięcie ma potrwać do końca września.

Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian zobowiązała się do ponownego otwarcia stanu po zaszczepieniu 70% osób w wieku 16 lat lub starszych.

„Bez względu na liczby przypadków (…) podwójna dawka 70% w NSW oznacza wolność dla zaszczepionych” – powiedział Berejiklian.

W niedzielę powiedziała, że ​​kraj jest w połowie drogi do celu.

A w Victorii, drugim najbardziej zaludnionym stanie w kraju, który znajduje się pod szóstą blokadą od początku pandemii, w niedzielę odnotowano 92 nowe infekcje, najwięcej od prawie roku.

Victoria Premier Daniel Andrews powiedział, że blokada jego stanu, która ma zakończyć się w czwartek, zostanie przedłużona, ale nie powiedział, na jak długo.

„Widzimy dziś zbyt wiele spraw, więc możemy poważnie rozważyć otwarcie ich jeszcze w tym tygodniu,” powiedział Andrews.

Samotny pasażer siedzi na przystanku tramwajowym na prawie pustej ulicy w centrum pierwszego dnia blokady, gdy stan Wiktoria stara się powstrzymać rozprzestrzenianie się choroby koronawirusowej (COVID-19) w Melbourne w Australii, 16 lipca 2021 r. REUTERS /SANDRA SZLIFIERKI

Australijskie Terytorium Stołeczne, gdzie znajduje się stolica kraju Canberra, odnotowało 13 nowych przypadków.

Australia poradziła sobie znacznie lepiej niż większość krajów rozwiniętych, z nieco ponad 50 100 przypadkami związanymi z COVID-19 i 999 zgonami.

Po tym, jak rząd krajowy zamknął granice międzynarodowe na początku wybuchu pandemii, sześć stanów i terytoriów zastosowało różne kombinacje zamknięć granic państwowych, blokad i ścisłych środków dystansowania społecznego w celu zwalczania COVID-19.

Ale rząd krajowy nalega teraz, że strategia COVID-Zero, która skutecznie stłumiła wcześniejszy wybuch, jest nierealistyczna po tym, jak wysoce zaraźliwy wariant delta dotarł do brzegów i szkodzi gospodarce.

READ  Jak pozbyć się ukąszeń komarów (i kiedy się martwić)

Premier Scott Morrison wezwał stany do ponownego otwarcia granic po osiągnięciu celu szczepień dla 70% osób w wieku 16 lat lub starszych, ale wolne od wirusów stany Queensland i Australia Zachodnia zasugerowały, że mogą tego nie dotrzymać. Czytaj więcej

W skali kraju tylko 33,7% kwalifikujących się osób zostało w pełni zaszczepionych, chociaż w ostatnich tygodniach Australia ścigała się, by zaszczepić swoją populację. Przy obecnych stawkach 80% może zostać zaszczepionych do połowy listopada.

„Naszą jedyną nadzieją jest nauka życia z wirusem” – powiedział w niedzielę australijski skarbnik Josh Frydenberg. „Opóźnianie i zaprzeczanie temu faktowi jest nie tylko błędne, ale jest niesamowicie nierealne”.

Victoria popiera federalny plan ponownego otwarcia, ale władze stanowe uważają, że obecną epidemię, która osiągnęła już 778 aktywnych przypadków, można stłumić surową blokadą, która obejmuje nocną godzinę policyjną w Melbourne, stolicy Wiktorii.

Dane o wzroście gospodarczym za kwartał czerwcowy, które mają zostać opublikowane w środę, mogą wskazywać, czy Australia wejdzie w drugą recesję za kilka lat, ponieważ powszechnie oczekuje się, że kwartał wrześniowy, który zostanie opublikowany w dalszej części roku, wykaże spadek, odzwierciedlając wybuch epidemii. zamknięcia.

(Raportowanie Lydii Kelly) Montaż przez Daniela Wallisa i Michaela Berry

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *