Oto nasz (przed) przewodnik po wiosennych porządkach w przypadku blokady Covid-19

Oto nasz (przed) przewodnik po wiosennych porządkach w przypadku blokady Covid-19

Jak traktuje Cię ubezpieczenie? Czy miałeś wystarczająco dużo czasu, aby wcześniej przygotować zapasy? Termin we wtorek wieczorem?

Niektóre Przyszłościowo myślące sklepy ze sprzętem pozostają otwarte po godzinach Aby upewnić się, że wszyscy majsterkowicze mogą łamać projekty, gdy utkną w domu – na szczęście dla nich.

nie dotarłem do Mitre 10 lub Sklep z rękodziełem, więc postanowiłem przesunąć moje roczne wiosenne plany porządkowe o kilka tygodni. ja wiemCiężkie czasy wymagają desperackich środków (może to w końcu nauczy mnie dodawania haftowanego jedwabiu do mojego zestawu ratunkowego).

Może i jest zima, ale wiosnę wciąż można posprzątać.

Obrazy Getty

Może i jest zima, ale wiosnę wciąż można posprzątać.

Jeśli przebywanie w domu sprawiło, że nagle zauważyłeś cały ten długo zaniedbywany bałagan i brud, nie ma powodu, dla którego nie powinieneś teraz wskoczyć na swoje (wcześniejsze) plany wiosennych porządków. Oto kilka najważniejszych wskazówek, jak uzyskać wygląd swojego statku macierzystego i modę Bristol:

Czytaj więcej:
* Sztuczka czyszcząca: sprytny sposób na usunięcie piany mydlanej w wannie
* Sztuczki czyszczące: Czy sos pomidorowy to najnowszy super mocny środek czyszczący?
* Koronawirus: jak zamienić biurowy chaos w gotówkę po zamknięciu Covid-19
* Święto Pracy: Największe wiosenne porządki za jedyne 17 USD
* Sprzątanie: pięć sposobów na użycie coli jako środka czyszczącego (i jeden powód, dla którego nie powinieneś)

1. Zapomniałem cokolwiek powiedzieć

Nie musisz sprzątać, jeśli nie chcesz.  Uspokój się.

TIM MUSCUL / UNSPLASH

Nie musisz sprzątać, jeśli nie chcesz. Uspokój się.

Jestem aktywnym środkiem rozluźniającym, co oznacza, że ​​w ogóle trudno mi się zrelaksować, jeśli czegoś nie osiągnąłem, nawet jeśli jest to tylko układanka lub czytanie książki. Ja też nie mam dzieci.

Jeśli pomysł wiosennego sprzątania sprawia, że ​​wybuchasz w ulach w najlepszym momencie, nawet nie myśl o tym podczas blokady. Wiosenne porządki to opcja, na którą nie każdy ma mentalną przestrzeń, czas lub wolę. Brak ciśnienia.

READ  Niepokojącym trendem jest znikanie puddingu z menu w Wielkiej Brytanii

Jeśli czujesz się płasko, po prostu otwórz okno i włóż naczynia do zlewu. praca jest skończona.

2. Zrób plan

Nie skacz, nie wiedząc, gdzie skaczesz.  Poczujesz się zdezorientowany i pokonany.

Obrazy Getty

Nie skacz, nie wiedząc, gdzie skaczesz. Poczujesz się zdezorientowany i pokonany.

Jeśli jesteś być Chcąc zabić kilka godzin zamknięcia, radykalnie upiększając swój dom, nie wskakuj po prostu. Zrobić plan.

„Określ, ile czyszczenia możesz obsłużyć” Woźna Jacqueline Yardan powiedziała nam w 2018 roku.

„Czy to jednodniowe sprzątanie najważniejszych miejsc, czy kilkudniowy projekt sprzątania każdego zakątka i reorganizacji każdej szuflady?”

Kiedy wiesz, ile możesz sobie z tym poradzić, sporządź listę zadań na każdy dzień, który poświęcisz na higienę, a następnie podziel je na czynności, które można wykonać.

Na przykład: „porządna szafa” staje się: pozbywaniem się bałaganu, porządkowaniem butów, przygotowywaniem zimowych ubrań w magazynie i pakowaniem ubrań na cele charytatywne.

Jeśli jesteś trochę zdezorientowany, pobierz nasze przydatne oprogramowanie Lista kontrolna wiosennych porządków jako dowód.

3. Zbierz swoje narzędzia

Mój domowy zestaw do sprzątania.

Kylie Klein Nixon/Personel

Mój domowy zestaw do sprzątania.

Jeśli masz ulubiony środek czyszczący, upewnij się, że wystarczy go na to, co chcesz zrobić. Upewnij się również, że masz dużo czystych szmat (do kupionych w sklepie ściereczki z mikrofibry można użyć starej szmatki) i parę rękawiczek.

Lubię używać uniwersalnego środka czyszczącego do użytku domowego, ponieważ jest niedrogi. Jest również całkowicie lizać, jeśli masz dzieci.

„Z małym dzieckiem w domu można lizać i wkładać jej do ust – ponieważ dzieci są złe” Moja zwykła wiosenna sprzątaczka mówi Meg Hartigan.

Woda cytrynowa i ocet, świetny uniwersalny środek czyszczący.

Kylie Klein Nixon/Personel

Woda cytrynowa i ocet, świetny uniwersalny środek czyszczący.

„Jedynym środkiem czyszczącym, którego nie używam w domu, jest Dettol Surface Cleaner. Rzeczy, które można spryskać i nie trzeba ich wycierać. Używam tego tylko do rzeczy takich jak wypchane zwierzęta i nasze materace, rzeczy, których nie można wrzucić spryskiwacz. Nie jest tak droga, a butelka starczy mi na chwilę.”

READ  Gold Coast Helicopter Crash: Młoda ofiara budzi się ze śpiączki

Sól, cytryna, ocet i soda oczyszczona to składniki, które możesz mieć w swojej szafie i które możesz skutecznie wyczyścić. Możesz znaleźć więcej przepisów Tutaj.

4. Najpierw usuń bałagan

Najpierw usuń rzeczy, których nie chcesz.

Najpierw usuń rzeczy, których nie chcesz.

Wiele można powiedzieć o zresetowaniu zawartości domu. Często wypychamy rzeczy lub pozwalamy im się piętrzyć, jeśli nie wiemy, co z nimi zrobić. To może dostać się do wielu stosów przez cały rok.

Teraz jest czas, aby Pozbądź się wszystkich trudnych rzeczy, z którymi tak naprawdę nie wiesz, co zrobić. Usuń lub napraw zepsute zabawki, usuń ubrania, które nie pasują lub których nie nosisz. Twórz stosy do przechowywania napiwków (świetne na przedmioty z odzysku, na które nigdy nie będziesz zwracał uwagi), kupuj (czyste, nieuszkodzone, nadające się do noszenia, ale nie wartościowe) i wymieniaj się mną (czysty, nieuszkodzony, nadający się do noszenia, wartość/kolekcjonerstwo).

Kiedy już nas wypuszczą, postarajmy się opuścić ich pierwsi, bo w przyszłym roku będą mieli kupę bałaganu.

5. Kontrola kurzu

Dobre odkurzanie może być wszystkim, co musisz zrobić.

Obrazy Getty

Dobre odkurzanie może być wszystkim, co musisz zrobić.

Kurz, podobnie jak odkurzanie, to rewelacja. Możesz nawet nie zdawać sobie sprawy, jak bardzo obciąża cię kurz w twoim domu, dopóki się go nie pozbędziesz. Może sprawić, że czysty pokój będzie wyglądał na brudny i obrzydliwy.

Podnoszenie wszystkiego z półek, wchodzenie we wszystkie zakamarki, ale… to może być wszystko, co musisz zrobić. Często dobre odkurzanie i ssanie może sprawić, że pomieszczenie będzie błyszczeć. Aby uzyskać więcej wskazówek, od czego zacząć, spójrz Tutaj.

6. Hakowanie

W Internecie jest wiele przydatnych hacków ... Zdecyduj, jak złożyć ciasne prześcieradło, co ułatwi życie.

Volhar Flaxeco / UNSPLASH

W Internecie jest wiele przydatnych hacków … Zdecyduj, jak złożyć ciasne prześcieradło, co ułatwi życie.

Zawsze istnieją sposoby na pokonanie niektórych bardziej żmudnych zadań związanych z czyszczeniem. YouTube jest pełen sztuczek, porad i trików związanych z czyszczeniem, więc warto przeprowadzić trochę badań przed spędzeniem kilku godzin na polerowaniu luster bawełnianą szmatką (zamiast tego używaj gazety – bez kłaczków ani wacików)

READ  „Niemożliwe” wyniesienie umierającego Szerpy z K2

Zawiera jeden z moich ulubionych hacków Cytrynę wrzucić do miski z wodą i ugotować w kuchence mikrofalowej Para rozluźnia cały zapieczony brud, który można po prostu zetrzeć. Czy wiesz, że możesz? Czysta szklanka prysznicowa z tabletką do zmywarki?

ale strzeż się, Nie wszystkie metody czyszczenia działają dobrze.

Sprzątanie nie musi być ponure.

Obrazy Getty

Sprzątanie nie musi być ponure.

Przede wszystkim baw się dobrze.

Wiem, że to brzmi dziwnie, kiedy mówimy o sprzątaniu, ale nie ma sensu, aby jakiekolwiek domowe zadanie było bardziej uciążliwe niż jest.

Zagraj kilka dobrych melodii, otwórz nowy dyfuzor pokojowy i bądź spokojny. Wiosna, szczęśliwe dni, są Właśnie za rogiem.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *