Oto niektóre z najlepszych zdjęć dzikiej przyrody na świecie w tym roku

Oto niektóre z najlepszych zdjęć dzikiej przyrody na świecie w tym roku

Jeden z najbardziej prestiżowych konkursów fotograficznych na świecie ujawnił pierwszą partię wspaniałych zdjęć przyrody.

Coroczny Fotograf Dzikiej Przyrody Roku Galeria prezentuje najlepsze obrazy inspirowane naturą z całego świata, a w tym roku jurorzy zebrali rekordową liczbę nieruchomych obrazów do sortowania.

Nadesłano ponad 50 000 zgłoszeń fotografów z 95 krajów, a organizatorzy konkursu udostępnili specjalny zestaw „wysoce cenionych” zdjęć. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni dopiero w przyszłym miesiącu.

Konkurs, prowadzony przez brytyjskie National History Museum, rozpoczął swoją 57. rocznicę.

Audun Rikardsen, Norwegia.  W ślad za łodzią rybacką, u wybrzeży Norwegii, łata martwego i umierającego śledzia pokrywa powierzchnię morza.

Audun Ricardsen, fotografia przyrodnicza

Audun Rikardsen, Norwegia. W ślad za łodzią rybacką, u wybrzeży Norwegii, łata martwego i umierającego śledzia pokrywa powierzchnię morza.

Czytaj więcej:
* Na zdjęciach: najzabawniejsze zdjęcia dzikiej przyrody na 2021 rok
* Otwarcie wystawy Wildlife Photographer of the Year w Muzeum Puke Ariki
* Wystawa Nowozelandzki Geofotograf Roku w Aotearoa przedstawia „Rok w Aotearoa”
* Zdjęcie kałamarnicy przedstawiające nastolatka z gatunku kiwi wygrywa nagrodę Young Wildlife Photographer of the Year

Wei Fu, Tajlandia.  Tokajski gekon z czerwonymi plamkami pozostaje w złotej cewce pytona, przymocowany do głowy napastnika w ostatniej próbie obrony.

Wei Fu / Fotograf Dzikiej Przyrody Roku

Wei Fu, Tajlandia. Tokajski gekon z czerwonymi plamkami pozostaje w złotej cewce pytona, przymocowany do głowy napastnika w ostatniej próbie obrony.

Przewodnicząca jury, Rose Kidman Cox, mówi, że jakość zgłoszeń była „niespodzianką”, biorąc pod uwagę wiele ograniczeń w podróżowaniu w ciągu ostatniego roku z powodu trwającej pandemii Covid-19.

Buddhilini de Soyza, Sri Lanka/Australia.  Sojusz samców lampartów Tanu Bura wskoczył do szalejącej rzeki Talc w kenijskiej Masai Mara.

Buddhilini de Soyza / Fotograf Dzikiej Przyrody Roku

Buddhilini de Soyza, Sri Lanka/Australia. Przymierze samców lampartów Tanu Bura wskoczyło do szalejącej rzeki Talc w kenijskiej Masai Mara.

„Ponieważ większość planów podróży została anulowana w ciągu ostatniego roku, fotografowie wydają się poświęcać więcej czasu, aby pomyśleć o klejnotach do wysłania. Istnieją wyjątkowe zdjęcia niezapomnianych widoków i spotkań – te wyjątkowe, dzikie, subtelnie kadrowane chwile, które wynikają z wiedzy i doświadczenia „, powiedział Cox. i planowanie – ale także świeże i piękne obserwacje przyrody w pobliżu lub w pobliżu domu.”

READ  Dealer samochodów zapłacił 7000 dolarów za nieujawnienie samochodu, który został spisany na straty w wyniku wypadku

„Rezultatem jest kolekcja prowokujących do myślenia obrazów, które w tych mrocznych czasach przypominają nam o radości i cudzie, które pochodzą z natury”.

George Popa, Rumunia.  Ten uderzający szczegół małej rzeki w dolinie Geamana, w górach Zachodniorumuńskie w Rumunii, oddaje podstawowe kolory metali ciężkich rzeki i promieniste, teksturowane brzegi tego szokująco toksycznego krajobrazu.

George Popa / Fotograf Dzikiej Przyrody Roku

George Popa, Rumunia. Ten uderzający szczegół małej rzeki w dolinie Geamana, w górach Zachodniorumuńskie w Rumunii, oddaje podstawowe kolory metali ciężkich rzeki i promieniste, teksturowane brzegi tego szokująco toksycznego krajobrazu.

Dr Doug Goure, dyrektor Muzeum Historii Naturalnej, powiedział, że „niezwykłe” zdjęcia pokazują „bogactwo różnorodności życia na Ziemi i wzbudzają ciekawość i zdziwienie”.

„Tegoroczna wystawa Fotografa Roku Przyrody opowiada historię planety w stresie, podkreślając pilne wyzwania, przed którymi stoimy, oraz wspólne działania, które musimy podjąć. Tegoroczna inspirująca wystawa poruszy publiczność i pozwoli im stanąć w obronie świata przyrody ”.

Jill Wiesen, Izrael/Kanada.  Jill mówi, że najlepszym sposobem na wyobrażenie sobie samicy komara jest ozdobne jest pozwolenie jej na ugryzienie.

Jill Wiesen/Fotografa Roku Dzikiej Przyrody

Jill Wiesen, Izrael/Kanada. Jill mówi, że najlepszym sposobem na wyobrażenie sobie samicy komara jest ozdobne jest pozwolenie jej na ugryzienie.

Ogólny zwycięzca nagrody Fotografa Roku Dzikiej Przyrody otrzymuje 10 000 GBP (19 394 NZ$), a także specjalną nagrodę i certyfikat.

Konkurs został założony w 1965 roku przez Magazyn BBC Wildlife, a następnie nazwany zwierzęta. Muzeum Historii Naturalnej połączyło siły w 1984 r., aby stworzyć konkurs w takiej formie, w jakiej jest on dziś znany, a obecnie jest zarządzany i należy wyłącznie do Muzeum Historii Naturalnej.

Wszystkie 16 opublikowanych zdjęć można zobaczyć w filmie na górze tej strony. Aby uzyskać więcej informacji, przejdź do nhm.ac.uk/wpy/

Laurent Ballista, Francja.  W głębokich wodach u wybrzeży francuskiego Morza Śródziemnego, wśród zimnowodnych czarnych koralowców, Laurent napotkał surrealistyczne widowisko - tętniącą życiem społeczność tysięcy krewetek cętkowanych.

Laurent Ballista / Fotograf Dzikiej Przyrody Roku

Laurent Ballista, Francja. W głębokich wodach u wybrzeży francuskiego Morza Śródziemnego, wśród zimnowodnych czarnych koralowców, Laurent napotkał surrealistyczne widowisko – tętniącą życiem społeczność tysięcy krewetek cętkowanych.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *