Otwarcie Turnieju Pianistycznego Kovit-19 Późnego Sobina w Polsce KTAB

WARSZAWA, Polska (AP) – Sobotni koncert rozpoczął 18. edycję międzynarodowego konkursu pianistycznego im. Fryderyka Sopina, który został przełożony o rok z powodu zakażenia koronawirusem.

Mecz 2-23 października zaplanowano na październik 2020 r., ale urzędnicy wstrzymali popularną imprezę w oczekiwaniu, że wymagania dotyczące odległości społecznej uniemożliwią regularnej rzeszy kibiców udział w audycie Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Konkurs, w którym grane są tylko dzieła Sophie, słynie z laureatów i finalistów, którzy założyli światowy biznes. Składa się z trzech etapów solowych wykonań fortepianowych, z których najlepszy prowadzi na wysoki poziom, aw końcowej fazie niektórzy finaliści grają z zespołem jeden z dwóch koncertów Sobina.

Zwycięzca otrzyma złoty medal i nagrodę w wysokości 40.000 dolarów (45.000 dolarów) oraz cenne oferty rejestracyjne i koncertowe. Ogłoszenie zwycięzcy spodziewane jest 20 października.

Koncert 87 uczestników z całego świata – od Korei Południowej po Stany Zjednoczone – rozpocznie się w niedzielny poranek występem Juana Mao z Chin. 17-osobowy Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy będzie składał się z poprzednich zwycięzców i finalistów. Brakuje tegorocznych arbitrów Nelson Freyer z Brazylii i Martha Archerich z Argentyny.

Wcześniejsi zwycięzcy to Arkerich, Carrick Olson ze Stanów Zjednoczonych, Christian Zimmerman z Polski i Arthur Blechas oraz Seong-Jin Cho z Korei Południowej.

Na sobotnim koncercie inauguracyjnym wystąpiły utwory fortepianowe Cho oraz innych finalistów i zwycięzców – Julianne Avdivy, Philipa Giuseppe, Kevina Kennera i Tang Thai Chana – Johanna Sebastiana Bacha, Ludwiga van Beethovena i Roberta Schumanna.

Pierwsza edycja odbyła się w 1927 roku, a następnie co pięć lat, ale II wojna światowa przełożyła czwartą edycję do 1949 roku.

Chopin, najsłynniejszy i najbardziej ukochany polski kompozytor i pianista klasyczny, urodził się w 1810 roku w Jelsowej Woli pod Warszawą z matki Polki i ojca Francuza. Wyjechał z Polski w wieku 19 lat i poszerzał swoją edukację muzyczną w Wiedniu, a później w Paryżu, gdzie osiadł, komponował, koncertował i uczył gry na fortepianie. Zmarł w Paryżu w 1849 r. i został pochowany na cmentarzu Pere Lazis. Jego serce znajduje się w kościele św. Krzyża w Warszawie.

READ  Wystawa poświęcona 145 polskim imigrantom w Taranaki

17 października nie będzie egzaminów konkursowych, a uczestnicy i jury będą mogli uczestniczyć w tradycyjnych uroczystościach w rocznicę śmierci Zofii, podczas których w kościele Świętego Krzyża zaprezentowano „Requiem” Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Audyty można oglądać na żywo na kanale YouTube Instytutu Sobina oraz w ogólnopolskim programie radiowym.

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top