Paris Masters: Novak Djokovic i Daniil Miedwiediew docierają do półfinału, Wiadomości sportowe

Novak Djokovic utrzymał kurs, aby zdobyć swój szósty tytuł Paris Masters, wygrywając 6:4 6:3 Amerykanin Taylor Fritz, podczas gdy numer dwa na świecie Miedwiediew poskromił ulubieńca publiczności Hugo Gastona i awansował do półfinału w piątek.

Miedwiediew wyprzedził Gastona 7-6 (7), 6-4 po zdobyciu zestawu otwierającego ostrze noża.

W sobotę Djokovic zmierzy się z siódmym polskim zawodnikiem Hubertem Hurkaczem, a Miedwiediew zmierzy się z Niemcem Alexandrem Zverevem lub Norwegiem Casperem Ruudem, którzy spotkają się w ostatnim ćwierćfinale później w piątek.

Djokovic i Fritz wymienili się mocnymi uderzeniami w parterze w pierwszym secie, zanim 20-krotny zwycięzca przełamał serwis przy 3-4. Fritz złamał się na miejscu, ale przewaga Djokovica z tyłu boiska nadeszła w końcówce, kiedy strzelił gola w 38. minucie.

„Byłem nieobecny na trasie przez dwa miesiące, zanim przyszedłem na ten turniej, a ostatni mecz, w którym grałem, był w finale US Open, w porównaniu z innymi graczami, którzy grali w jednym lub dwóch turniejach przed Paryżem”, powiedział Djokovic, kto przegrał. Miedwiediewowi w finale na Flushing Meadows.

Przeczytaj także: Od Novaka Djokovica do Glenna Maxwella: Globalne gwiazdy życzą Indiom bezpiecznego i szczęśliwego Diwali

„Wiedziałem, że muszę dobrze zacząć, z dobrą intensywnością i spędzić wiele godzin na boisku treningowym.

Duet po raz kolejny wymienił przerwy w usługach na początku drugiej, zanim Fritz wykorzystał okazję do remisu 1-1, a Djokovic spadł 15-40. Serb przejął kontrolę po tym, jak pokonał ten mały punkt, wygrywając 12 z 14 punktów z 2-2 i zdobywając swoje piąte z rzędu zwycięstwo nad 24-letnim Amerykaninem.

„Miałem wzloty i upadki. Nie jestem zadowolony ze sposobu, w jaki zbliżałem się do setów. znowu kocham. Takie rzeczy nie powinny się zdarzyć – dodał Djokovic.

Miedwiediew w pierwszym secie popełnił podwójny błąd, zapewniając Gastonowi prowadzenie 5-4 w pierwszym secie, a następnie obronił trzy kolejne punkty z serwu Francuza, aby wymusić dogrywkę, gdy kolejne dwie gry poszły z serwem.

READ  Hibernian podpisał polski bramkarz Max Boruc

Kolejne oszałamiające strzały i denerwująca akcja nastąpiły po tym, jak Gaston uratował set point pysznym zwycięzcą bekhendu, zanim Miedwiediew w końcu zdobył godzinny set ze zwycięzcą serwującym, który uciszył akustyczną publiczność house w Paryżu.

Przeczytaj także: Novak Djokovic odmawia wyjaśnienia statusu szczepionki na COVID-19 w związku z niepewnością dotyczącą udziału w Australian Open

Rosjanin w drugim secie prowadził 4:0, ale 21-letni Gaston, który w drugim secie odrobił straty po przegranej 5:0, pokonując w poprzedniej rundzie Hiszpana Carlosa Alcaraza, wygrał trzy kolejne mecze i zdobył tłum idzie. z powrotem na nogi.

Ale Miedwiediew zachował nerwy i zagrał, przypieczętowując pulsującą rywalizację zwycięskim forhendem na okazjonalnym korcie w napiętym finale, w którym popełnił podwójny błąd w pierwszym meczu.

Wcześniej w piątek Hurkacz zmusił Jamesa Duckwortha do poddania 6-2, 6-7 (4), 7-5 i załatwił showdown z Djokoviciem.