Partia Komunistyczna zakazuje „biseksualistów” w chińskiej telewizji

Pod portretem chińskiego prezydenta Xi Jinpinga pojawia się chiński talk-show.

Mark Schiefelbein / AP

Pod portretem chińskiego prezydenta Xi Jinpinga pojawia się chiński talk-show.

Chiński rząd zakazał zniewieściałych mężczyzn w telewizji i zażądał od nadawców promowania „kultury rewolucyjnej”, poszerzenia kampanii mającej na celu zacieśnienie kontroli nad biznesem i społeczeństwem oraz egzekwowanie oficjalnych zasad moralnych.

Prezydent Xi Jinping wezwał do „odmłodzenia narodowego”, gdy partia komunistyczna zacieśnia kontrolę nad biznesem, edukacją, kulturą i religią. Firmy i opinia publiczna znajdują się pod coraz większą presją, aby pogodzić się ze swoją wizją silniejszych Chin i zdrowszego społeczeństwa.

Impreza ograniczyła dostęp dzieci do gier online i stara się zniechęcić do tego, co postrzega jako niezdrowe zainteresowanie celebrytami.

Narodowa Administracja Radia i Telewizji powiedziała, że ​​nadawcy powinni „położyć kres androgynicznym mężczyznom i innej nienaturalnej estetyce”, używając obraźliwego slangowego określenia androgynicznych mężczyzn – „niang bao” lub dosłownie „dziewczęca broń”.

Czytaj więcej:
* Japonia wzywa Australię do poprowadzenia oporu wobec regionalnych wpływów Chin
* USA ostrzegają, że Chiny budują więcej silosów pocisków nuklearnych
* Xi Jinping jest pierwszym chińskim prezydentem, który odwiedził Tybet od 30 lat w obliczu rosnących ograniczeń religijnych

Odzwierciedla oficjalne zaniepokojenie, że chińskie gwiazdy popu, inspirowane eleganckim i nowoczesnym wyglądem niektórych południowokoreańskich i japońskich piosenkarzy i aktorów, nie są w stanie zachęcić chińskiej młodzieży do bycia wystarczająco męskim.

Regulator powiedział, że nadawcy powinni unikać promowania „wulgarnych internetowych celebrytów” i podziwiania bogactwa i celebrytów. Zamiast tego programy powinny „energicznie promować doskonałą chińską kulturę tradycyjną, kulturę rewolucyjną i zaawansowaną kulturę socjalistyczną”.

Rząd Xi zacieśnia także kontrolę nad chińskim przemysłem internetowym.

Kobiety w Pekinie mijają reklamę przedstawiającą nastoletniego idola Lu Han, znanego również jako Chińczyk Justin Bieber.

Przez Han Guan / AP

Kobiety w Pekinie mijają reklamę przedstawiającą nastoletniego idola Lu Han, znanego również jako Chińczyk Justin Bieber.

Działania antymonopolowe, bezpieczeństwo danych i inne działania egzekucyjne w firmach, w tym w firmie zajmującej się grami i mediami społecznościowymi Tencent Holding oraz gigantem handlu elektronicznego Alibaba Group, wywołały poważne i niezależne obawy partii rządzącej.

READ  Młody były kochanek Phillipa Scofielda przeżywa ciężkie chwile

Zasady, które weszły w życie w środę (czasu lokalnego), ograniczają każdego, kto ma mniej niż 18 do trzech godzin grania online tygodniowo i zabraniają grania w dni szkolne.

Twórcy gier zostali już zobowiązani do zgłaszania nowych tytułów do zatwierdzenia przez rząd przed ich wydaniem. Urzędnicy poprosili ich o dodanie motywów nacjonalistycznych.

Partia zacieśnia też kontrolę nad celebrytami.

Regulator powiedział, że nadawcy powinni unikać wykonawców, którzy „naruszają porządek publiczny” lub „stracą moralność”. Zakazano także programów związanych z dziećmi celebrytów.

W sobotę platforma mikroblogowa Weibo Corp zawiesiła tysiące kont dla fanklubów i wiadomości rozrywkowych.

Słynna aktorka Zhao Wei zniknęła z platform telewizyjnych bez wyjaśnienia. Jej imię zostało usunięte z napisów końcowych filmów i programów telewizyjnych.

Czwartkowe rozporządzenie poinstruowało nadawców, aby ograniczali płace wykonawcom i unikali postanowień umownych, które mogłyby pomóc im uniknąć płacenia podatków.

Inna aktorka, Cheng Shuang, została ukarana grzywną w wysokości 299 milionów juanów (64 miliony NZ) w zeszłym tygodniu w związku z zarzutami o uchylanie się od płacenia podatków, ostrzegając celebrytów, aby wyznaczali pozytywne wzorce do naśladowania.

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *