Paul Cole zostaje drugim Nowozelandczykiem, który dotarł do finału British Open w squasha

Nowozelandczyk Paul Cole świętuje wygranie półfinału British Open mężczyzn.

dostarczony

Nowozelandczyk Paul Cole świętuje wygranie półfinału British Open mężczyzn.

Paul Cole zaszokował czterokrotnego mistrza, stając się pierwszym Nowozelandczykiem od 35 lat, który dotarł do finału British Open w squasha mężczyzn.

29-latek z Greymouth zdołał wygrać/porażkę 1:9 z egipską supergwiazdą Mohamedem El Shorbagy, aby wygrać kolejne mecze w półfinale w Londynie w sobotę (czasu nowozelandzkiego).

Cole został drugim nowozelandzkim zawodnikiem, który dotarł do finału British Open, po Rossie Normanie, który przegrał z wielkim Jahingarem Khanem w 1986 roku.

W niedzielę (poniedziałek rano czasu nowozelandzkiego) zmierzy się z innym mistrzem świata z Egiptu, Ali Faragiem.

Czytaj więcej:
* PSA World Squash Championship: Gutsy Paul Coll walczy w półfinale
* Joelle King dołącza do Paula Colla jako zwycięzca pierwszej rundy finałów PSA World Tour
* Gwiazda squasha kiwi, Paul Cole, dotarł do międzynarodowego finału El Gouna w Egipcie
* Paul Coll zdobywa kolejne zwycięstwa nad mistrzem świata w squasha w finałach World Tour

Cole pokonał długoletniego numer jeden na świecie Faraja tylko raz na 14 meczów, więc będzie szukał kolejnej wielkiej niepokoju.

Pomimo swojego rekordu w meczu z El Shorbagy, Cole wywrócił księgę modeli do góry nogami dzięki wspaniałemu pokazowi zwycięstwa 11-8, 11-7, 11-5 w 31 minut.

Kiwis wygrał pierwszy mecz 11-8, a drugi 11-7 w zaledwie siedem minut, a El Shorbagy czasami nie poruszał się i popełniał kilka fauli przeciwko silnej obronie Cole’a.

El Shorbagy początkowo wrócił dobrze na trzecim miejscu, zdobywając 5-4 pod koniec brutalnego 34-strzałowego rajdu, zdobywając szybkie punkty wcześniej w meczu. Jednak Cole nadal odzyskiwał presję na przeciwnika, który ostatecznie walczył o wybicie zwycięzców.

Egipcjanin nie mógł znaleźć drogi przez Cole’a, który w pełni wykorzystał tę przewagę, zdobywając siedem punktów z rzędu, aby odnieść niezapomniane zwycięstwo.

Paul Cole w pełnym rozkwicie, aby oddać strzał w swoim półfinałowym zwycięstwie w British Open.

dostarczony

Paul Cole w pełnym rozkwicie, aby oddać strzał w swoim półfinałowym zwycięstwie w British Open.

Cole był zachwycony swoim zwycięstwem.

READ  „Wysoki alarm” po tym, jak rosyjski samolot prawie zderzył się z polskim samolotem

„Wiedziałem, że tym razem muszę zacząć dobrze. Ostatnie trzy razy uderzył mnie w pierwszym secie i to nie było wystarczająco dobre dla moich standardów.

„Ale jest to typ gracza z takim kalibrem, jakim jest, może oderwać się od ciebie w ciągu kilku sekund. Dlatego ostatnio tak się wkurzyłem, że wiedziałem, że stara się szybko zdobywać punkty. Dzięki swoim umiejętnościom i intensywności może to nastąpić naprawdę szybko”.

Cole powiedział, że był „szczególnie zadowolony z mojej ogólnej gry i celności”.

„W zeszłym tygodniu pracowałem z moim trenerem, Robem Owenem, aby zwiększyć tempo rakiety, wziąć piłkę wcześnie, ale nadal zachować celność. Szczerze mówiąc, 70 procent rzeczy, które robiliśmy, koncentrowało się na tym meczu. Ma Ali jest w ostatnich trzech turniejach, więc skupiłem się na Mohamedze i starałem się go trochę bardziej trzymać, ponieważ nie byłem zadowolony z ostatnich trzech występów przeciwko niemu.

Zapytany, czego powinien się wystrzegać w finale z Farajem, Cole odpowiedział: „Wszystko!”

„Jest dwukrotnym mistrzem świata, od dłuższego czasu nr 1 na świecie, z wyjątkiem tego miesiąca. Naprawdę nie ma miejsca w jego grze, aby być zbyt słabym. Ostatnim razem byliśmy na tym korcie. [in the 2019 semifinal, in which Farag beat Coll 3-2] To była wielka walka i mam nadzieję, że jest gotowy na kolejną walkę, bo to nie będzie łatwe! „

Jego rekord przeciwko Farajowi nie jest najlepszy, bo mistrzowie świata w bezpośrednim pojedynku prowadzą 13:1. Jednak Coll udowodnił teraz, że rekordy zostały pobite.

„Wszyscy w Nowej Zelandii są zamknięci, wstańcie o 4 rano i 1 w nocy, żeby mnie oglądać, bardzo wam dziękuję! Kolejna partia jutro, ale możemy to zrobić” – powiedział.

Zaplanowano po finale kobiet, który rozpocznie się o 2 w nocy czasu nowozelandzkiego.

READ  Singapurskie siódemki: Nowozelandczycy błyszczą, jak niepokonani mężczyźni błyszczą w ćwierćfinale

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *