Petycja wzywająca rząd do ponownego rozważenia stanowiska rzeźników

Petycja wzywająca rząd do ponownego rozważenia stanowiska rzeźników
Rzeźnicy mogą dostarczać, ale nie mogą otworzyć drzwi do swoich sklepów.

dostarczone/rzeczy

Rzeźnicy mogą dostarczać, ale nie mogą otworzyć drzwi do swoich sklepów.

Zamknięcie poziomu 4 sprawiło, że wielu rzeźników zirytowało konieczność wyładunku mięsa i zamknięcia sklepu, a Retail Meat New Zealand złożył petycję o udostępnienie rzeźników społeczeństwu.

Podobnie jak w zeszłym roku, rzeźnicy, którzy nie mogą pracować online i dostarczać produkty na poziomach 3 i 4, zaciekle wiosłują, aby utrzymać swój biznes ze świeżą żywnością.

Na poziomie 4 widzowie mogą udać się do supermarketu lub mleczarni. Osoby, które potrzebują wsparcia banku żywności, mogą udać się do lokalnego banku żywności. Niektóre sklepy monopolowe mogą być otwarte.

ale Premier Jacinda Ardern potwierdziła w sobotęRzeźnicy są zamknięci dla publiczności. Nie mogą klikać i zbierać handlu na poziomie 4, ale mogą na poziomie 3.

Czytaj więcej:
* COVID-19: Rzeźnicy są sfrustrowani wymuszoną blokadą, ponieważ dostawy pączków są kontynuowane
* Zamknięcie Snapa oznacza, że ​​rzeźnik ma do sprzedania mięso warte 50 000 $… JAK NAJSZYBCIEJ

„To zawsze było nasze podejście, aby zminimalizować jak najwięcej kontaktów, aby nie znaleźć się w sytuacji takiej jak NSW” – powiedział Ardern.

Jednak na poziomie 3 wielu rzeźników nadal nie może handlować, ponieważ nie są w stanie przyjmować zamówień online.

RNZ

W naszych supermarketach wszystko jest w rękach pompy i choć pracownicy są tam szeroko chwaleni, niektórzy nie doceniają ich wysiłków.

„Nie może pomóc mojej społeczności” – powiedział Robin Sharples z Aussie Butcher New Lynn.

„Wydaje się szalone, że rząd będzie nadal zmuszał kiwi z powrotem do supermarketów, gdy wiemy, że Delta jest tak zabójcza w domu” – powiedział Sharples.

Robin Sharples z australijskiego Butcher New Lane

dostarczone/rzeczy

Robin Sharples z australijskiego Butcher New Lane

„New Lynn i Green Bay wykonują w tej chwili trudną pracę, a Deltas wszechobecne w naszej społeczności, wielu czuje się bezbronnych i narażonych.

READ  Dlaczego kobieta z Sydney nie może rzucić pracy „niszcząc jej duszę” 274 000 $

„Tam, gdzie znajduje się mój sklep, mamy świetny sklep z produktami spożywczymi, sklep rybny i piekarnię obok, z których każdy może służyć społeczności od drzwi wejściowych; na zewnątrz, z bezpieczeństwem i dystansem społecznym”.

Kit Arkwright, dyrektor generalny Beef and Lamb NZ, popiera petycję Retail Meat New Zealand do rządu.

Petycja dotycząca sprzedaży mięsa w Nowej Zelandii

dostarczone/rzeczy

Petycja dotycząca sprzedaży mięsa w Nowej Zelandii

Kandydat Partii Narodowej Wairarapy w wyborach powszechnych w 2020 r. i urzędujący prezydent Wairarapa Federalni Farmerzy Mięsa i Wełny Mike Patrick powiedział, że sytuacja jest „absolutnie absurdalna”.

„Rząd miał rok na rozwiązanie tego problemu i najwyraźniej nie ma strategicznego planu dla rzeźników i zielonych sklepów spożywczych, a sytuacja po prostu nie ma sensu” – powiedział Patrick.

Carterton uprawia Mike'a Patricka.

Pełniejsze piwa/nadzienia/rzeczy

Carterton uprawia Mike’a Patricka.

„Nie rozumiem, dlaczego mały rzeźnik różni się od mleczarni pod względem bezpieczeństwa i lokalizacji, ale mleczarnia jest otwarta i popieram petycję w 100 procentach”.

Służmy naszym społecznościom, liderka petycji Antoinette Bessette wzywa rząd do zmiany stanowiska.

„W rzeczywistości dla wielu naszych członków przedłużone zamknięcie może skutkować karą śmierci za ich działania” – powiedział Bessett.

„Straty poniesione przez wiele z nich podczas ubiegłorocznego przestoju i dopłaty do wynagrodzeń, choć wysoko cenione, to tylko zaklejony tynk, widzimy możliwość, że wiele z nich nie zostanie ponownie otwartych.

„Rząd musi rozważyć długofalowe skutki, jakie będzie to miało dla bezpieczeństwa żywnościowego, szczególnie dla społeczności wiejskich i regionalnych, które są uzależnione od lokalnego rzeźnika, aby je nakarmić”.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *