PIB rozszerza obecność w Polsce poprzez przejęcie Grupy Nord

PIB rozszerza obecność w Polsce poprzez przejęcie Grupy Nord

Grupa PIB, specjalistyczny pośrednik ubezpieczeniowy, rozszerzyła swoją obecność w Europie Środkowo-Wschodniej poprzez przejęcie Grupy Nord, dostawcy rozwiązań w zakresie zarządzania ryzykiem, ubezpieczeń i reasekuracji w Polsce.

PIB podpisał warunkową umowę nabycia 100% udziałów w spółkach Grupy Nord, w tym Nord Partner, Nord Re, Nord Serwis. Zakończenie transakcji uzależnione jest od uzyskania zgody organów regulacyjnych w Polsce.

Grupa Nord istnieje na rynku od 26 lat i zatrudnia obecnie blisko 250 specjalistów w całej Polsce w organizacjach sektora publicznego, instytucjach finansowych, budownictwie, przemyśle, energetyce, chemii, transporcie i służbie zdrowia.

Brendan McManus, dyrektor generalny PIB Group, skomentował: „Nabyliśmy wiodącą na rynku firmę z doskonałym przywództwem i utalentowanym, ciężko pracującym zespołem. Od samego początku byliśmy pod wielkim wrażeniem firmy Nord i cieszymy się, że stała się naszą firmą będąc częścią naszego zespołu, zapewnimy naszym klientom jeszcze większy zakres wiedzy specjalistycznej i specjalistycznej. Nord może również pomóc nam w zapewnieniu głębi, a szersza Grupa PIB pomoże firmie Nord budować na jej imponujących osiągnięciach.

Krzysztof Bromka, Prezes Zarządu NordPartner, komentuje: „W Grupie PIP mamy przyjemność dołączyć do niezależnej grupy brokerów ubezpieczeniowych. Dzięki podobnej kulturze i pełnemu zrozumieniu roli brokera ubezpieczeniowego lub reasekuracyjnego możemy współpracować z najlepszych ekspertów w innych krajach.

Zarejestruj się na konferencję Artemis ILS Asia 2024

„Dzięki PIB będziemy mieli większy dostęp do międzynarodowych rynków ubezpieczeń i reasekuracji, co umożliwi nam profesjonalne wsparcie naszych klientów w zakresie ochrony ich interesów, zasobów i inwestycji.”

Grupa PIB weszła na polski rynek w 2020 roku wraz z przejęciem WDB. Od tego czasu dodał do swojego portfela w kraju takie biznesy, jak Transbrokers.eu, Brokers Union, Exito Group, Equinum Broker, firma reasekuracyjna ReSolutions i wieloagencyjna firma ubezpieczeniowa Assist.

Obecnie prowadzi działalność brokerską ubezpieczeniową, brokerską reasekuracyjną oraz kilka agencyjnych towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce.

Mariusz Muszyński, Prezes PIB Group Polska, powiedział: „Dołączenie spółek Grupy Nord do Grupy PIB to bardzo ważny kamień milowy w rozwoju naszej marki. Umacnia to naszą pozycję na polskim rynku ubezpieczeniowym.

READ  Polski Hawe Telekom wybiera rozwiązanie Infinera ICE6 800G

„Grupa Nord, ze swoją bogatą historią i zespołem wybitnych specjalistów, wnosi do Grupy PIB ogromne doświadczenie i innowacyjne podejście do zarządzania ryzykiem, ubezpieczeń i reasekuracji. Nie możemy się doczekać współpracy z Krzysztofem Bromką i jego zespołem.

Do druku, w formacie PDF i e-mailem

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *