Pieniądze KiwiSaver: przejście na pandemię mogło przynieść tysiące poprawy

Tysiące młodych Nowozelandczyków prawdopodobnie straci zwroty z inwestycji po przesłaniu pieniędzy z KiwiSaver na początku ubiegłego roku.

obrazek: 123RF

Dane przekazane Urzędowi ds. Rynków Finansowych (FMA) od 11 dostawców KiwiSaver wykazały, że 12 700 osób w wieku od 26 do 35 lat przeszło ze wzrostu do konserwatywnych funduszy, gdy pandemia doprowadziła do gwałtownego spowolnienia na światowych rynkach inwestycyjnych.

Jednak organ stwierdził, że wiele z tych osób nie zawróciło, co oznacza, że ​​mogli przegapić ożywienie na giełdach później w 2020 roku.

Jillian Boyes, menedżer ds. Potencjału inwestycyjnego w FMA, powiedziała, że ​​młodzi Nowozelandczycy muszą przejrzeć swoje dane KiwiSaver, aby upewnić się, że znajdują się w funduszu, który spełnia ich długoterminowe cele inwestycyjne.

„Ogólnie rzecz biorąc, im młodszy jesteś i im dalej jesteś od emerytury, powinieneś znajdować się w funduszu wysokiego wzrostu”.

Powiedziała, że ​​fundusze rozwojowe zapewniają największą szansę na maksymalizację zysków i chociaż równowaga może się podskoczyć, młodzi ludzie mają dużo czasu do osiągnięcia wieku emerytalnego, aby nadrobić straty.

Młodzi ludzie ze wszystkich grup wiekowych byli najbardziej skłonni do wymiany pieniędzy, co Boise przypisywał brakowi doświadczenia inwestycyjnego.

„Dla tej grupy jest to pierwszy raz, kiedy zauważyli poważny spadek na rynku. Wiemy, że młodzi ludzie nie są zbyt zaangażowani w KiwiSaver i nie rozumieją tego” – powiedziała.

„Wiemy, że są dużymi użytkownikami technologii cyfrowej, więc zmiana jest bardzo łatwa”.

Powiedziała, że ​​podejrzewa, że ​​niektórzy ludzie nie przeszli z konserwatywnych funduszy, ponieważ nie podejmują niskiego ryzyka, ale dla wielu innych po prostu zapomnieli o dokonaniu zmiany.

FMA uruchomiła nową kampanię, aby zachęcić młodych ludzi do większego zaangażowania się w KiwiSavers, ale Boyes powiedział, że dostawcy usług i pracodawcy powinni wziąć większą odpowiedzialność za edukowanie ludzi o programie.

READ  Ceny mięsa owczego „tak złe, jak za czasów Rogernomiki”

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *