Po meczu rugbysta został pobity i przewieziony do szpitala podczas uścisku dłoni

Po meczu rugbysta został pobity i przewieziony do szpitala podczas uścisku dłoni

Stadion Yarrow (plik).
zdjęcie: RNZ/Robina Martina

Policja w Taranaki prowadzi dochodzenie po tym, jak zawodnik rugby został powalony na ziemię, podczas gdy zawodnicy przeciwnych drużyn ściskali sobie dłonie po sobotnim meczu pierwszej klasy na stadionie Yarrow.

Dyrektor naczelny Taranaki Rugby Football Union (TRFU), Mike Sandell, powiedział, że zawodnik Coast Rugby został uderzony przez zawodnika Spotswood United, gdy obie drużyny ściskały sobie dłonie „po ostatnim gwizdku”.

„Zawodnik Coast upadł na ziemię, wezwano karetkę i zabrano go do szpitala Taranaki Base Hospital na badania, po czym został zwolniony.

„Jesteśmy bardzo rozczarowani, że ten incydent zrujnował przyjemny i porywający mecz”.

Sandel powiedział, że nie było w to zaangażowanych innych graczy. Chociaż RNZ rozumie, że po incydencie doszło do przepychanek i przepychanek, które szybko ustąpiły.

Sandel powiedział, że Taranaki Rugby League wszczęła postępowanie sądowe i wspiera oba kluby.

Ze względu na to, że policja prowadzi dochodzenie w sprawie zdarzenia, nie był w stanie udzielić żadnych dalszych komentarzy.

Prezes Spotswood United, Shannan Dick, przyznał, że członek klubu „fizycznie zaatakował” zawodnika drużyny Coast podczas „zwykłych uścisków dłoni po meczu”.

„Niestety w wyniku kłótni zawodnik drużyny Al-Sahel upadł na ziemię i wymagał pomocy medycznej. Z przyjemnością ogłaszamy, że zawodnik został już wypisany ze szpitala”.

Dodał, że policja wszczęła śledztwo w sprawie „bolesnego incydentu”, a klub nie chce komentować dalej sprawy.

„Chcielibyśmy jednak wyrazić nasze głębokie rozczarowanie, że takie wydarzenie przyćmiło ten zabawny i żywy mecz”.

Dick powiedział, że Spotswood United jest zaangażowane w współpracę z obydwoma klubami, aby zaradzić temu „niefortunnemu” incydencie.

„Naszym najwyższym priorytetem pozostaje zapewnienie bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia wszystkich graczy oraz utrzymanie integralności gry. Spotswood United skontaktowało się z obydwoma zainteresowanymi graczami i w najszerszym zakresie wspiera ich dobro”.

READ  Woodman prowadzi powrót Black Ferns w napiętą pierwszą noc przeciwko Australii

Prezes Coastal Rugby i prezes klubu sportowego Janet Fleming odesłała RNZ do oświadczenia TRFU, dodając: „Coastal Rugby nie ma już żadnych dalszych komentarzy”.

Al Saheli zajął trzecie miejsce w tabeli punktów, a Spotswood był drugi od końca.

Substwood United przegrało bliski mecz 29-35.

Te Watu Ora Taranaki powiedział, że pacjent zgłosił się po bójce po meczu rugby w sobotnie popołudnie.

„Jego stan był stabilny i został wypuszczony tego samego dnia”.

Policja w New Plymouth oświadczyła, że ​​prowadzi wstępne dochodzenie w związku ze zgłoszeniem o ataku na Maranui Street w Westtown w sobotę około 16:30 i rozmawia z osobami zaangażowanymi w sprawę, aby ustalić okoliczności.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *