Po piąte: Pagonas powraca po stracie Oity, Espego ponownie siedzi z FC Tokio

Brian Pagonas dla Oity Miyoshi. Zdjęcie dzięki uprzejmości Facebooka Briana Bajonasa

MANILA, Filipiny – Brian Pagonas powraca do gry, podczas gdy Mark Espego opuścił drugi mecz z rzędu, ponieważ ich drużyny przegrały w niedzielę piąte mecze J-League.

Pagonas powrócił z 17 punktami, ale Oita Miyoshi pokonał Panasonica 16-25, 22-25, 16-25 w Cycle Shop Kodama Osu Arena.

Supergwiazda Ligi Narodowej, która nie zagrała w sobotniej porażce w trzech setach, skutecznie rozegrała 16 z 30 ataków i tylko uratowała Weisse Adlera, aby zaradzić swojej 10. porażce z rzędu i zejść do rekordu 5-27.

Tatsunori Otsuka prowadził zrównoważony atak Panter z 16 punktami z 13 zabójstw, dwoma asami i blokiem. Polski importer Michael zdobył 13 punktów, Kunihiro Shimizu i Akihiro Yamauchi dodali po 10 punktów, podczas gdy Panasonic poprawił się do 22-10 na trzecim miejscu.

Tymczasem Espigo ponownie usiadł, gdy FC Tokyo poddało się pechowemu VC Nagano, 21-25, 25-21, 22-25, 19-25 na Swan Dome.

Ravan Normolki zdobył 26 punktów, aby w czterech setach odprowadzić Nagano z sobotniej porażki.

Kenichi Morisaki również prowadził Tridents z 19 punktami, podczas gdy Kota Ikeda zdobył 16 punktów, aby zakończyć 16-meczową poślizg z drugim zwycięstwem w 32.

Yuma Nagatomo Tokyo prowadziła 18 punktami. Norweg Jonas Kvalen dodał 11 punktów, a jego zespół spadł do 9:22, wciąż na ósmym miejscu.

Pagonas i Oita Miyoshi zmierzą się z Nagano w przyszły weekend w Shiogiri City Gymnasium, a Espigo i Tokyo zmierzą się z Panasonic w Machida City Gymnasium w przyszłą sobotę.