Podczas gdy wojna na Ukrainie trwa, ludzie z całego świata przyłączają się do nauki języka ukraińskiego

Ludzie na całym świecie szukają sposobów na zjednoczenie się z Ukrainą w środku konfliktu z Rosją. Duolingo, platforma do nauki języków z siedzibą w Pittsburghu, poinformowała, że ​​od początku wojny około 341 000 anglojęzycznych uczniów rozpoczęło naukę języka ukraińskiego.

Dr Cindy Blanco, starszy naukowiec ds. uczenia się w Duolingo, mówi, że uczniowie też są Ukraiński odbiór Z różnych powodów. Odkąd Polska przyjmuje na przykład tysiące ukraińskich uchodźców, liczba uczniów uczących się języka ukraińskiego w Polsce wzrosła o około 2300%.

„Dla wykształconych Polaków, którzy otwierają swoje domy i społeczności dla Ukraińców, znajomość języka jest sposobem na pokazanie tym uchodźcom, że im zależy i że są tu mile widziani i że chcą się z nimi komunikować w bardzo osobisty sposób” mówi Blanco.

W Stanach Zjednoczonych Duolingo odnotowało wzrost liczby uczniów od początku pandemii COVID-19. W kwietniu 2020 r. Duolingo odwiedziło 30 milionów nowych uczniów zainteresowanych różnymi językami. Nauka języka pomogła ludziom poczuć się mniej odizolowanymi i oderwanymi od świata. Pomogło im również w nowy sposób nawiązać kontakt z przyjaciółmi i rodziną.

W miarę trwania wojny na Ukrainie nastąpił podobny wzrost wykształconych Ukraińców. Firma twierdzi, że prezentacja filmów, zdjęć i artykułów dotyczących protestów, gruzu i wojny zachęcała do globalnego uczestnictwa.

„To sposób na okazanie solidarności, okazanie zainteresowania i być może pomoc w zrozumieniu wielu mediów, które widzimy”, mówi Blanco. „Daje jednostce wgląd w to, co dzieje się w miejscu, które może wydawać się bardzo odległe. ”.

Kurs ukraiński Duolingo został opracowany w 2015 roku we współpracy z Korpusem Pokoju. Ukraiński jest językiem słowiańskim, podobnie jak rosyjski, czeski i polski. Podczas gdy większość Rosjan nie rozumie języka ukraińskiego, wielu Ukraińców zna i rozumie język rosyjski. gdy Rosyjskojęzyczny Związek Radziecki zajął Ukrainę Od 1922 r. do jego rozwiązania w 1991 r. szkoły, firmy i rząd miały obowiązek posługiwania się wyłącznie językiem rosyjskim.

READ  Gol Gaela Sandovala daje Wellingtonowi Phoenixowi zwycięstwo 1:0 nad Perth Glory

Dyrektor generalny Duolingo, Luis von Ahn, napisał w poście: „Chociaż wspaniale jest widzieć ten pokaz wsparcia i uznania dla kultury Ukrainy, nie byłoby właściwe, abyśmy z niego korzystali. Przekażemy wszystkie przychody z reklam od ludzi studiuje ukraiński na Duolingo to Ukraine Relief.”.

Duolingo podejmuje pewne inicjatywy, aby wesprzeć Ukrainę. Duolingo English Test to test znajomości języka angielskiego akceptowany przez ponad 3000 uniwersytetów. Aby się odwdzięczyć, Duolingo zrezygnuje z opłat egzaminacyjnych dla ukraińskich studentów.

Duolingo będzie współpracować z UNHCR i innymi organizacjami w celu dystrybucji kodów Duolingo Plus, wersji premium Duolingo. Kodeksy te pozwolą uchodźcom i ich gospodarzom na naukę bez reklam i granic bez żadnych kosztów.

Duolingo będzie również sponsorem Światowego Dnia Uchodźcy w Pittsburghu w czerwcu.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top