Podczas kryzysu Covid na Alasce lekarze muszą decydować, kto żyje, a kto umiera

„Naszym celem zawsze było unikanie zmęczenia systemów” — powiedział dr Zink. „A teraz nasze systemy są przeciążone”.

Gubernator Dunleavy unikał proszenia o mandat maski w całym stanie lub innych ograniczeń podczas niedawnego wzrostu, mówiąc, że takie wymagania musiałyby zostać ustalone lokalnie w rozległym stanie, w którym niektóre społeczności mają niewiele przypadków lub nie ma ich wcale. Dr Zink powiedział, że na początku pandemii sporządzono ogólnostanowy mandat dotyczący maski, ale nigdy go nie sporządzono.

Dr Zink powiedziała, że ​​zastanawia się z każdym pacjentem z COVID-19, czy mogła zrobić więcej, co mogła powiedzieć, aby zaszczepić więcej osób lub podjąć środki ostrożności.

Stała się powszechnie znanym nazwiskiem na początku pandemii, kiedy prowadziła odprawy wideo dla publiczności ze szklarni za domem jej rodziny. W wielu częściach stanu był szeroko chwalony. Niedawno, podczas rozmowy z reporterem w Anchorage Park, para spacerująca z psem rozpoznała doktora Zinka i Lohę. – Lubimy – krzyknął mężczyzna.

Ale dr Zinke spędza czas, próbując dotrzeć do ludzi, którzy nie są fanami. Pojawiła się w konserwatywnym radiu, odpowiadając na pytania i próbując rozwiać obawy związane ze szczepionkami.

Dr Zink powiedziała, że ​​chociaż niektórzy ludzie podjęli decyzję, to wciąż inni podejmują decyzję o regularnym szczepieniu. Powiedziała, że ​​rządowa ankieta wykazała, że ​​60 procent nieszczepionych osób było na nią otwartych. Aby zachęcić ludzi do myślenia o szczepieniach, często używa odniesień do polowań na łosie, żerowania morwy i wszystkich sposobów, w jakie Alaskani dbali o siebie.

„Tak jak wychodzimy w czasie burzy, wznosimy się warstwami” – powiedziała.

„Robimy razem wiele rzeczy: zmieniamy opony śniegowe, zakładamy kurtkę, zakładamy czapkę” – powiedziała. „Więc upewnij się, że jesteś zaszczepiony, załóż maskę i zachowaj dystans. Wiemy, jak to zrobić”.

READ  Urzędnicy z Pensylwanii omawiają sezon grypowy i znaczenie szczepień

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top