Podczas odliczania w najbliższych dniach spodziewane są braki zapasów, a pracownicy dystrybucji strajkują

Niedobory zapasów prawdopodobnie rozpoczną odliczanie w supermarketach, ponieważ 700 pracowników dystrybucyjnych strajkuje.

rzeczy

Niedobory zapasów prawdopodobnie rozpoczną odliczanie w supermarketach, ponieważ 700 pracowników dystrybucyjnych strajkuje.

Odliczanie ostrzega klientów, aby zobaczyli luki na półkach w nadchodzących dniach, a być może tygodniach, gdy trafiło 700 pracowników dystrybucyjnych.

Ta akcja następuje po tym, jak sieć supermarketów odmówiła oferowania podwyżek płac zgodnie z Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) podczas negocjowania nowego układu zbiorowego.

Strajk rozpoczął się we wtorek o północy i potrwa do północy w piątek.

„Jest bardzo prawdopodobne, że klienci zobaczą luki na półkach w nadchodzących dniach i potencjalnych tygodniach, biorąc pod uwagę wpływ, jaki będzie miał na działalność naszego centrum dystrybucyjnego – już rozciągniętego z powodu środków bezpieczeństwa i higieny pracy Covid-19, które wdrażamy w Countdown Place, w którym można pomóc” – powiedziała rzeczniczka, zapewniając zespołowi bezpieczeństwo.

Czytaj więcej:
* Setki robotników z Auckland odliczają czas do strajku, gdy negocjacje płacowe utknęły w martwym punkcie
* COP26: Rozpoczęcie historycznego sojuszu między Pacyfikiem a Unią Europejską
* Covid-19: Pracownicy supermarketu otrzymują premię podczas zamknięcia poziomu 4

„Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić w tym okresie niezbędną żywność i produkty do naszych sklepów dla rodzin Kiwi”.

Powiedziała, że ​​Count Down negocjował z pierwszymi przedstawicielami związków i przedstawił zespołowi centrum dystrybucyjnego to, co uważał za „solidną ofertę”.

„Koncentrujemy się na dostarczaniu naszemu zespołowi uczciwej i znaczącej oferty płacowej oraz bezpiecznego i wspierającego miejsca pracy, a także zrównoważeniu bardzo realnej presji, aby utrzymać niskie ceny żywności w coraz bardziej kosztownym środowisku.

rzeczy

Komisja Handlu sprawdza, jak konkurencyjni są nowozelandzcy detaliści spożywczy.

„Chociaż jesteśmy rozczarowani, że First Union poczuł potrzebę podjęcia akcji strajkowej, pomimo naszej oferty i faktu, że nadal prowadzimy negocjacje, szanujemy prawo naszego zespołu do tego”.

Organizator pierwszego związku, Olli Baijutao, powiedział rzeczy Wtorek Robotnicy domagali się podwyżki płac Aby pokryć rosnące koszty życia w mieście. Chcieli rocznego okresu na nową umowę, ponieważ „Niepewność w obecnym klimacie.

READ  Budynek mieszkalny w Auckland osiąga rekordowe poziomy: Queenstown rozrasta się wśród nas

„To bardzo proste — ci ludzie są bardziej zajęci niż kiedykolwiek i pracują ciężej niż kiedykolwiek. Teraz nadszedł czas na podpisanie umowy, chcą tylko uczciwej podwyżki płac, która pokryje rosnące koszty utrzymania”.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top