Podgląd informacji, daty, godziny i transmisji na żywo

Podgląd informacji, daty, godziny i transmisji na żywo

Avinash Sable startował w biegu na 3000 m z przeszkodami mężczyzn w Diamentowej Lidze w Rabacie i Sztokholmie. Foto: Media_SAI/Twitter

Avinash Sable po raz trzeci wystąpi w Diamentowej Lidze 2023 wraz z przeniesieniem IAAF Elite Series na Stadion Śląski w Polsce. 28-latek zajął piąte miejsce w biegu na 3000 m z przeszkodami mężczyzn podczas meczu w Sztokholmie 2 lipca, uzyskując czas 8 minut i 21,88 sekundy, co zapewniło mu cztery punkty kwalifikacyjne. Wcześniej, w maju w Rabacie, Sable zajął 10. miejsce z czasem 8:17,18 sekundy, co było jego najlepszym czasem w sezonie.

W polskim meczu, który odbędzie się 16 lipca, licznymi uczestnikami będą Marokańczyk Sofiane El Bakkali, mistrz olimpijski, mistrz świata i Diamentowej Ligi, etiopski mistrz Diamentowej Ligi 2019 Getnit Wele i Kenijczyk Abraham Kibiwot.

Wydarzenie Diamentowej Ligi w Polsce poprzedza akcję i skupia się na Mistrzostwach Świata w przyszłym miesiącu. Jakob Ingebrigtsen (1500 m przez płotki mężczyzn), Gianmarco Tampere, Mutaz Essa Barshim (skok wzwyż mężczyzn) i Jasmine Camacho-Quen (bieg na 100 m przez płotki kobiet) tworzą listę mistrzów olimpijskich występujących w reprezentacji Polski.

Świadkami zawodów będą także mistrzowie świata w biegu na 100 m przez płotki mężczyzn, odpowiednio Fred Curley i Toby Amusan.

Głównymi gwiazdami zawodów będą Yulimar Rojas (trójskok kobiet), Wayde Van Niekerk (bieg na 400 metrów mężczyzn), Mundo Duplantis (skok o tyczce mężczyzn) i Ryan Crouser (pchnięcie kulą mężczyzn).

Kiedy wydarzenie Śląskiej Diamentowej Ligi Avinash Sable odbędzie się w Polsce?

Bieg na 3000 m z przeszkodami mężczyzn z udziałem Avinasha Sable’a rozpocznie się 16 lipca o godzinie 16:57 czasu lokalnego, czyli o godzinie 20:27 czasu wschodniego.

Gdzie oglądać Avinasha Sable'a w Śląskiej Diamentowej Lidze w Polsce?

Wszystkie wydarzenia Polskiej Diamentowej Ligi 2023 ze Stadionu Śląskiego będą transmitowane na żywo i wyłącznie w JioCinema od 19:30 czasu wschodniego.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *