Podwójne morderstwo w Sydney: Jak śmierć Jessego Byrda i Luke’a Daviesa będzie nawiedzać Mardi Gras – strona tytułowa

Podwójne morderstwo w Sydney: Jak śmierć Jessego Byrda i Luke’a Daviesa będzie nawiedzać Mardi Gras – strona tytułowa

Uważa się, że Luke Davies (po lewej) i Jessie Byrd zostali zamordowani. Zdjęcia/Instagram

Domniemane morderstwa pary Jessego Bairda i Luke’a Daviesa w Sydney odnowiły napięcia między społecznością LGBTQIA+ a policją Nowej Południowej Walii przed paradą Mardi Gras, która odbędzie się w ten weekend.

Śmierć w zeszłym tygodniu byłego prezentera telewizyjnego Birda (26 l.) i gospodarza Daviesa (29 l.) przyćmiła coroczne święto społeczności tęczowej.

Starszy policjant Beau Lamarre Condon został oskarżony o dwa morderstwa w związku z tym przestępstwem. Policja uważa, że ​​Lamar Condon był wcześniej w związku z Byrdem.

W związku z rzekomym udziałem funkcjonariusza policji w przestępstwach policja Nowej Południowej Walii otrzymała wezwania, aby w ten weekend nie brać udziału w marszu w ramach Mardi Gras, ale ostatecznie osiągnęła porozumienie z komitetem organizacyjnym, że funkcjonariusze będą maszerować po cywilnemu.

– powiedział dziennikarz ABC News Ishaq Norouzi pierwsza strona, Zwiastować Podcast Daily News Choć komisarz Karen Webb stwierdziła, że ​​jest zadowolona z wyniku, sytuacja jest niezwykle delikatna.

„Jest wiele gniewu w związku z tymi rzekomymi przestępstwami. Co się stanie, jeśli policja zderzy się z osobami biorącymi udział w paradzie lub jeśli ludzie zaczną drwić lub rzucać przedmiotami w funkcjonariuszy lub kogokolwiek zidentyfikowanego jako funkcjonariusza policji?

„Poglądy w tej sprawie są podzielone, a udział policji w paradzie był już wcześniej kwestią kontrowersyjną. Kiedy nadejdzie czas przeciwności losu i sprawy zaczną nabierać tempa, jak zareagują? Ponieważ w tym roku będzie dużo oczu na tym programie.

Beau Lamar Condon, na zdjęciu z Taylor Swift, zanim dołączył do policji, był prominentnym blogerem.

Orzeczenie to nadeszło po opublikowanym w grudniu raporcie, w którym ostro skrytykowano doniesienia o przestępstwach homofobicznych popełnianych przez funkcjonariuszy policji Nowej Południowej Walii w ciągu ostatnich 40 lat jedynie uwypukliły istniejące napięcia między policją a społecznościami LGBTQIA+.

Prowadzenie sprawy przez policję oraz pytania dotyczące rzekomego dostępu Lamara Condona do wydanej mu przez policję broni palnej to kwestie, które znajdą się w centrum uwagi teraz, gdy policja zakończyła poszukiwania ciał Byrda i Davisa.

READ  Odrzucono wynik referendum w Nowej Kaledonii

Na początku tygodnia policja ogłosiła, że ​​znalazła dwa ciała na posesji w wiejskim regionie Bungonia, około 200 kilometrów na południowy zachód od Sydney.

Do słabo zaludnionego miasta, w dużej mierze otoczonego dżunglą, przybyły media wraz z policją. Norouzi był jednym z reporterów, którzy byli na miejscu zdarzenia i opowiedział im o tym pierwsza strona Trudno było zignorować dziwną sytuację, tym bardziej że miasto było oddalone od obszarów miejskich.

„Kiedy tam dotarliśmy, część rodziny Jessego Byrda odwiedzała to miejsce i widzieliśmy, jak wychodzili i wyjeżdżali z okolicy około 19:30 tego wieczoru. Możesz sobie tylko wyobrazić, o czym myśleli, jadąc ulicą do tego miejsca. Wszystkie okoliczności, które doprowadziły do ​​„To byłoby dla nich bardzo straszne”.

Posłuchaj całego odcinka Aby dowiedzieć się więcej od Ishaka Norouziego na temat kwestii, która przykuła uwagę obu stron konfliktu tasmańskiego.

pierwsza strona Jest to codzienny podcast informacyjny z Herold Nowej Zelandii, można słuchać w każdy dzień powszedni od 5 rano. Ten odcinek został przedstawiony przez Chelsea Daniels, dziennikarkę z Auckland, mającą doświadczenie w wiadomościach ze świata oraz reportażach o przestępczości i wymiarze sprawiedliwości, która dołączyła do Newstalk ZB w 2016 roku.

Podcast możesz śledzić dalej Radio Serce, Podcast Apple, Spotifylub gdziekolwiek znajdziesz swoje podcasty.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *