Podwójne podium kanadyjskich łyżwiarzy par podczas Grand Prix Juniorów w Polsce

Podwójne podium kanadyjskich łyżwiarzy par podczas Grand Prix Juniorów w Polsce

Gdańsk, Polska (1 października 2023) — Kanadyjscy łyżwiarze par juniorów spisali się w tym tygodniu porywająco na szóstym przystanku Grand Prix Juniorów ISU na torze w łyżwiarstwie figurowym w Gdańsku, w Polsce, wracając do domu z dwoma medalami — Ava Kemp z Winnipeg i Yonatan Elizarov obaj zdobyli złoto oraz Jasmine Desrochers z Mississauga w Ontario i Amherstburg, w Ontario Brąz dla Kierana Thrashera.

Kemp i Elizarov, którym w zeszłym tygodniu nie udało się zająć czwartego miejsca po rywalizacji na przystanku Grand Prix Juniorów na Węgrzech, po swoim krótkim programie zajęli trzecie miejsce, ale doskonała jazda na rolkach swobodnych zapewniła im łączną liczbę punktów na szczycie podium. 159,91.

„Jestem szczęśliwy z powodu (zwycięstwa), ale zarówno Ava, jak i ja jesteśmy bardzo analityczni i uważamy, że zawsze możemy spisać się lepiej” – powiedział Elizarow. „Kiedy będziemy mieli już tę super dobrą łyżwę i zdobędziemy złoty medal, będziemy szczęśliwi. Musimy popracować nad przejściami i być może dodać potrójny rzut.

DesRochers i Thrasher zajęli pierwsze miejsce po swoim krótkim programie, ale w jeździe swobodnej zajęli piąte miejsce, zdobywając drugi brązowy medal w sezonie z łączną notą 136,95. Srebrny medal zdobyli Ukraińcy Violetta Chirova i Ivan Gopta z notą 151,53 pkt.

„To było z pewnością ciekawe doświadczenie i mnóstwo nauki” – powiedział DesRochers, który razem z Thrasherem zdobył brąz podczas Grand Prix Juniorów na Węgrzech. „Krótki projekt poszedł dobrze i chociaż nie czuliśmy się świetnie, podejmując się jego realizacji, udało nam się zaprezentować dobre wyniki, z których byliśmy zadowoleni. Długi projekt nie poszedł tak dobrze, jak się spodziewaliśmy – mieliśmy nadzieję wypuścić coś zbliżonego do tego, co robiliśmy w praktyce, ale niestety nie udało nam się tym razem.

Kanada zakwalifikowała teraz trzy pary drużyn do finałów Grand Prix w Pekinie w Chinach, które rozpoczną się 7 grudnia.Cz do 10Cz – Martina Ariano Kent z Montrealu i Charlie Laliberte Laurent z Boucherville w Que., Kemp i Elizarov oraz Desrochers i Thrasher.

READ  Molekuła przeprowadzi badania leczenia raka w Polsce

Dwie zupełnie nowe drużyny reprezentujące Kanadę debiutują na arenie międzynarodowej w tańcu na lodzie – Jamie Fournier z Brassard, Q. i Everest Zoo w Ontario zajęły szóste miejsce z łączną notą 137,41, natomiast Audra Cons z St.-Agathe w Ontario.Cz Łączny wynik to 115,03.

Złoto zdobyli Niemki Daria Grimm i Michael Savitsky (155,88), srebro Ukrainki Maria Pinchuk i Mykita Pokorilov (154,52), a brąz Japonki Sara Kishimoto i Atsuhiko Tamura (150,85).

Również 13-letnia Lulu Lin z Mississauga w Ontario zajęła w rywalizacji kobiet siódme miejsce.

„Myślałem, że mogłem spisać się lepiej, ale przed zawodami doznałem drobnych kontuzji (naderwanie zginaczy bioder), więc kilka skoków bolało nieco bardziej niż zwykle, ale ogólnie myślę, że jechałem dobrze”. powiedział Lin, który zdobył srebrny medal w konkursie Next Gen 2023.

Złoto zdobyła Japonka Rena Usono z notą 192,31 pkt, a srebro i brąz zdobyli koreańscy łyżwiarze Minsol Kwon (183,52) i Seojin Yoon (176,31).

W rywalizacji mężczyzn Alec Ginsburg z Aurora w Ontario zajął 11. miejsce.Cz z łączną notą 159,25. Złoto zdobył Koreańczyk Juhyeon Lim z 221,55 pkt, srebro Beck Stromer z Ameryki z 200,22 pkt, a brąz Japonka Daya Ebihara z 184,73 pkt.

Finałowe wydarzenie z serii Grand Prix ISU Juniorów 2023 odbędzie się w dniach 4–7 października 2023 r. w Erewaniu w Armenii, gdzie Kanadę będą reprezentować dwie drużyny męskie i dwie drużyny tańca na lodzie.

Proszę o pełne wyniki Kliknij tutaj.

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *