Podwójny występ Lorenzo Insigne w meczu z Bolonią przywraca Napoli na szczyt ligowej tabeli

Napoli, które nie przegrało w 16 meczach u siebie od stycznia, ma 28 punktów i wyprzedza Milan pod względem różnicy bramek.

Lorenzo Insigne z Napoli wykonuje rzut karny w meczu z Bolonią. AP

Napoli straciło swój rekord 100% w ostatni weekend, remisując 0:0 z Romą po ośmiu zwycięstwach z rzędu, ale drużyna Luciano Spallettiego wróciła do swojej najlepszej formy przeciwko Bolonii.

Hiszpański pomocnik Fabian Ruiz otworzył wynik w 18. minucie mocnym strzałem lewą nogą, który uniknął bramkarza Polski Lukasa Skorobsky’ego.

Napoli otrzymał rzut karny w ostatnich minutach pierwszej połowy, kiedy chilijski obrońca Gary Medel został ukarany rzutem karnym za piłkę ręczną podczas rywalizacji z Victorem Osimhenem.

Skipper Lorenzo Insigne strzelił z rzutu karnego. Insigne dodała drugą karę po 62 minutach, gdy Osimhen został sfaulowany.

„Trochę spudłowałem, ale zawsze byłem gotowy na wykonanie rzutów karnych” – powiedział Insigne Sky Sport Italia.

„Nigdy wcześniej nie miałem takich problemów. Tylko ci, którzy wykonują rzuty karne, mogą popełniać błędy. Dzisiaj byłem spokojny.

„Ale jedyną rzeczą, która miała znaczenie, była reakcja Mediolanu (1:0 zwycięstwo nad Torino we wtorek)”.

Mistrz Inter Mediolan jest na trzecim miejscu z siedmiopunktową stratą do prowadzenia.

READ  Gwiaździste Blue Jays przedzierają się przez ciemność, aby ponownie wygrać