Pogoda: Pozostałości tropikalnego cyklonu Lola uderzają w Nową Zelandię; Na południu w Auckland zwykle występują chmury i śnieg

Pogoda: Pozostałości tropikalnego cyklonu Lola uderzają w Nową Zelandię;  Na południu w Auckland zwykle występują chmury i śnieg

Pozostałości cyklonu tropikalnego Lola mają połączyć się z systemem niskiego ciśnienia u wybrzeży Australii, a następnie dotrzeć do Nowej Zelandii. Zdjęcia/MetService

Pozostałości tropikalnego cyklonu Lola połączą się z innym systemem burzowym i uderzą w Nową Zelandię pod koniec weekendu, kiedy północ kraju zaleje ulewne deszcze.

Oczekuje się, że w niedzielę i poniedziałek silne wiatry, ulewne deszcze i ogromne fale będą pustoszyć obszary od Northland po East Cape, zanim tydzień opadów obejmie górną północ.

Tymczasem w piątek i sobotę w całym kraju będą odczuwalne ujemne temperatury, a warunki będą bliższe zimie, ponieważ zimny podmuch znad Oceanu Południowego przyniesie śnieg i deszcz ze śniegiem.

Choć MetService prognozuje, że w pochmurny i mokry piątek i sobotę w Auckland maksymalna temperatura wyniesie 18°C, wydała ostrzeżenia o intensywnych opadach śniegu i ostrzeżenia o opadach śniegu dalej na południe, przy czym w Christchurch spodziewana minimalna temperatura wyniesie 0°C.

Ostrzeżenie o silnym wietrze i ulewnym deszczu, które obowiązywały przez cały czwartkowy dzień, zaczęło słabnąć po dniu, w którym burze odwołały loty w Wellington, przewróciły ciężarówkę na bok w Canterbury i zapaliły się tysiące piorunów niebo kraju.

Ostatnie fale tropikalnego cyklonu Lula, który nawiedził Vanuatu od wtorku do środy, połączą się z innym obszarem niskiego ciśnienia u wybrzeży Australii i skierują się w stronę Nowej Zelandii, powiedział meteorolog MetService, John Law.

„Wygląda na to, że wprowadzone zostaną zegarki i ostrzeżenia, zwłaszcza na obszarach północnych” – powiedział Lu.

„Warto monitorować prognozę przed weekendem” – powiedział w związku z silnymi burzami i ulewnymi deszczami, które od niedzieli wieczorem do poniedziałku nawiedzają Northland, Auckland, Coromandel, Bay of Plenty, Waikato, Gisborne i Hawke’s Bay.

Fale oceaniczne wokół Zatoki Obfitości, Northland i innych miejsc mogą spowodować, że w poniedziałek fale osiągną wysokość 6 m.

Pozostała część Luli utworzy „strefę uniwersytecką” z północno-wschodnimi wiatrami, które mogą grozić przerwami w dostawie prądu i powalonymi drzewami, twierdzi prywatna usługa pogodowa Weather Watch.

„Ze względu na charakter dużego obszaru wysokiego ciśnienia na południu w połączeniu z niskim ciśnieniem na północy prawdopodobnie istnieje cienka granica między deszczem a suchą pogodą, co oznacza, że ​​perspektywy i obszary ryzyka mogą w przyszłości nieznacznie się zmienić”. „Dni” – powiedział WeatherWatch.

Synoptyk powiedział, że Lola upadła 48 godzin po eksplozji i wróciła do życia.

Tymczasem w piątek temperatury spadną, a nad ranem w Dunedin mogą pojawić się burze, śnieg i grad.

Jest to wyraźna zmiana w porównaniu z ciepłem, które panowało w kraju w ciągu ostatnich kilku dni, a Napier odnotował w czwartek najwyższą temperaturę w kraju, która wyniosła 24,1°C.

Uwaga dotycząca intensywnych opadów śniegu w jeziorach Fiordland, Southland, Clutha, Dunedin, Central Otago i Queenstown powinna zakończyć się najpóźniej w piątek o godzinie 11:00, a spodziewane opady śniegu przekraczają 300 m.

Ostrzeżenia przed śniegiem obowiązują na drogach Lewis Pass State Highway 7, Arthur Pass SH73, Haast Pass SH6, Lindis Pass SH8, Crown Range Road, Milford Road SH94 i Dunedin to Waitati Highway SH1. Grubość śniegu może sięgać 15 cm w miejscach powyżej 800 metrów.

READ  Nowa Zelandia odnotowała najcieplejszy miesiąc w maju ubiegłego miesiąca

Ostatnie ostrzeżenie o opadach śniegu na drogach powinno zakończyć się w piątek o godzinie 14:00.

Raphael Franks jest reporterem z Auckland zajmującym się najświeższymi wiadomościami. Dołączył Ogłaszać Jako student Te Reto w 2022 r.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *