Pogrzeb wybitnego prawnika i oddanego pracownika rządowego – FBC News

Pogrzeb wybitnego prawnika i oddanego pracownika rządowego – FBC News

Naród opłakuje stratę Ratu Davida George’a Leonarda Tuganivalu, kultowej postaci, która pozostawiła niezatarty ślad w życiu niezliczonych ludzi.

Zasłynął jako szanowany prawnik i oddany funkcjonariusz publiczny.

Wygłaszając dzisiaj przemówienie żałobne rządu podczas nabożeństwa pogrzebowego w Taro w Pau Telvu, prokurator generalny Siromi Toraja określił drogę życiową George’a jako podróż o wielkim znaczeniu.

Artykuł kontynuowany po reklamie

Turaga mówi, że gdy Fidżi spotyka się, aby zastanowić się nad swoim dziedzictwem i uhonorować niezwykłą ścieżkę, którą obrał, jego wpływ pozostaje ogromny.

Ratu David George urodził się 27 grudnia 1973 r. w Suva, a prokurator twierdzi, że życie Ratu Davida George’a było świadectwem jego niezachwianego zaangażowania na rzecz sprawiedliwości, współczucia i pracy społecznej.


„Miał uśmiech, który rozświetlał najciemniejsze dni i serce przepełnione współczuciem. Ratu Dev był dla wielu nie tylko przyjacielem. Był bratem, mentorem i niesłabnącym źródłem wsparcia. Jego obecność przynosiła pocieszenie i tak wiele dla potrzebujących, a jego mądrość przeprowadziła nas przez najtrudniejsze wyzwania jego życia.

David założył kancelarię prawniczą Toganivalu w 2012 r., aby wspierać młodych prawników i zapewniać im możliwości, mówi najlepszy przyjaciel i współpracownik Ratu Dave’a, prawnik Graham Leong. Jego poczucie humoru i przyziemny charakter zjednały mu sympatię ludzi ze wszystkich środowisk.

„Dawid był bardzo skromny i twardo stąpający po ziemi. Widać to po ludziach zgromadzonych tutaj dzisiaj. Miał przyjaciół wszystkich ras i wyznań. Czuł się równie dobrze, jedząc posiłki z książętami, jak i z biednymi ludźmi. A gdybyśmy przeszli na drugą stronę, miasta na śniadanie w parkour, przechodził obok ze swoimi towarzyszami.” Od polerowania butów, mówienia miłych słów mężczyznom i dzielenia się z nimi częścią swojego bogactwa, miał ten rzadki talent sprawiania, że ​​ludzie czuli się wyjątkowi i ważni.

W ceremonii pogrzebowej wezmą udział także wicepremier Manoa Kamikameka, urzędnicy rządowi i członkowie korpusu dyplomatycznego.

READ  Tylko w Australii: Tradie sfotografował jeżdżąc na wielkim krokodylu

Pozostawił żonę Losalini i pięcioro dzieci.

Ratu Devi został pochowany w swoich tradycyjnych grobach w Taru, Bau i Tailfu.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *