Pokarmy bogate w witaminę B12: 7 pokarmów, które dodają energii

Czujesz się ospały i ospały? Czy cierpisz na utratę apetytu? Pozwól, że Ci powiemy – tutaj całe Twoje ciało przypomina Ci o jednym ważnym składniku odżywczym, jakim jest Witamina B12 Jest to jeden z najważniejszych składników odżywczych, których nasz organizm potrzebuje do aktywnego funkcjonowania. Do tej pory musisz się zastanawiać, co to za składnik odżywczy? Witamina B12, znana również jako kobalamina, jest niezbędnym składnikiem odżywczym, który pomaga zwiększyć metabolizm i wzmocnić układ odpornościowy organizmu. Występuje naturalnie w wielu produktach pochodzenia roślinnego, drobiu, owocach morza i nie tylko.

Przeczytaj także: 22 rodzaje witamin i minerałów, których nie znasz, czego potrzebuje Twój organizm

Uważa się jednak, że wegetarianie są narażeni na ryzyko rozwoju niedoboru witaminy B12 ze względu na ograniczenia w spożywaniu drobiu i produktów mlecznych. Według dr Ritika Smdar z Max Healthcare, Saket, New Delhi „Wegetarianie lub weganie powinni skonsultować się z lekarzem, a także regularnie przyjmować multiwitaminy i suplementy B12, aby zapewnić aktywne funkcjonowanie organizmu. Poza tym żywność wzbogacona witaminami takie jak (produkty mleczne) można również codziennie dodawać do diety wegańskiej.

Biorąc pod uwagę znaczenie witaminy B12 w organizmie, przedstawiamy listę produktów, które zawierają ten zdrowy składnik odżywczy. A najlepsze jest to, że te produkty spożywcze są łatwo dostępne w domu do codziennego spożycia. Czytaj.

Oto lista siedmiu pokarmów bogatych w witaminę B12 dla Ciebie:

1. ryba

Ryby są bogatym źródłem witaminy B12 Można jeść tuńczyka, łososia, sardynki, pstrąga i wiele innych. Według USDA filiżanka lub 150 gramów odsączonych sardynek dostarcza 554% witaminy B12, a łosoś dostarcza dużej ilości białka, około 40 gramów w połowie fileta (178 gramów).

2. Mleko

Mleko jest również doskonałym źródłem witaminy B12, dlatego eksperci zalecają codzienne spożywanie mleka, aby zapobiec niedoborom witaminy B12.Ponadto jest to również niezawodne źródło zarówno wapnia, jak i witaminy D. Wegetarianom często sugeruje się zastąpienie go mlekiem sojowym. Według USDA jedna szklanka mleka sojowego dostarcza 45% zalecanej witaminy B12.

3. Jogurt

Jogurt jest również znany jako kolejny popularny produkt mleczny, który dostarcza dużej ilości witaminy B12, jest również bogaty w wapń, witaminę D i inne probiotyki.

4 jajka

Tutaj wszystko przychodzi. Jajka są doskonałym źródłem pełnowartościowego białka i witamin — zwłaszcza witaminy B12 i B2. Według www.healthlinkbc.ca, dwa duże jajka na twardo zawierają blisko 1,6 mcg witaminy B12.

m6tjcpro

5. Wzmocnione zboża

Wzbogacone płatki zbożowe to najlepszy sposób dla wegetarian na codzienne spożycie witaminy B 12. Zastanawiasz się, co to jest wzbogacona żywność? Cóż, fortyfikacja to proces dodawania składników odżywczych do żywności, której jeszcze nie ma. Pokarmy takie jak płatki zbożowe, drożdże odżywcze i tofu są doskonałym źródłem witaminy B12 dla wegetarian.

6. Kurczak

Oprócz bogatej zawartości białka, kurczak zawiera również witaminę B12.Według www.healthlinkbc.ca, 75 gram pieczonego indyka lub kurczaka zaspokoi 0,3 mcg witaminy B12.

Grillowany kurczak 625

7. Drożdże odżywcze

To ulubiona potrawa wszystkich wegetarian, zwłaszcza wegetarian. Jest to popularny składnik, często używany w kuchni wegetariańskiej, aby nadać potrawom bardziej serowy i orzechowy smak. Według USDA 2 łyżki stołowe lub 15 gramów odżywczych drożdży zawierają do 733% dziennej wartości witaminy B12.

Bardzo ważne jest dobranie odpowiednich źródeł witaminy i odpowiednie włączenie ich do swojej diety. Ale zawsze pamiętaj, że kluczem jest umiar. Jedz zdrową żywność i dbaj o kondycję.

Zastrzeżenie: Ta treść, w tym wskazówki, zawiera tylko ogólne informacje. W żaden sposób nie zastępuje wykwalifikowanej opinii lekarskiej. Zawsze skonsultuj się ze specjalistą lub lekarzem, aby uzyskać więcej informacji. NDTV nie ponosi odpowiedzialności za te informacje.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *