Polak Lewandowski zabiera ikonę Ukrainy na mundial

Polak Lewandowski zabiera ikonę Ukrainy na mundial

Robert Lewandowski zwiększył swoje poparcie dla Ukrainy we wtorek, kiedy kapitan Polski zobowiązał się zabrać niebiesko-żółtą flagę kraju na listopadowe mistrzostwa świata.

Lewandowski po raz pierwszy zademonstrował swój sprzeciw wobec rosyjskiej inwazji wojskowej na Ukrainę w ciągu kilku dni od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji wojskowej na Ukrainę w lutym. Wezwał Polskę do bojkotu konfrontacji z Rosją w eliminacjach do Mistrzostw Świata. Dwukrotny Piłkarz Roku FIFA otrzymał prezent od ukraińskiej gwiazdy Andrija Szewczenki na Stadionie Narodowym w Warszawie. „Dziękuję Andrei. To była przyjemność cię poznać!” Lewandowski napisał na swoim koncie na Instagramie. – To będzie dla mnie zaszczyt przywieźć na Mistrzostwa Świata tę kapitańską opaskę w barwach Ukrainy.

Publiczna postawa napastnika sprawiła, że ​​Polska nie zmierzy się z Rosją w półfinale eliminacji do Mistrzostw Świata, które zaplanowano na 24 marca w Warszawie. Lewandowski powiedział wówczas, że dwa dni wcześniej Zarząd Międzynarodowego Związku Piłki Nożnej (FIFA) i Europejski Związek Piłki Nożnej (UEFA) zakazały Rosji. Drużyny z rozgrywek międzynarodowych – praktycznie wyeliminowały Rosję z Pucharu Świata.

Po tym, jak Polska awansowała w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata w Katarze, Ukraina przegrała z Walią w finale, który został przełożony na czerwiec, aby pomóc drużynie przygotować się do wojny, która wstrzymała krajowy futbol. Polska zagra w grupie C z Argentyną, Meksykiem i Arabią Saudyjską w turnieju, który odbędzie się od 20 listopada do grudnia

Powiązania piłkarskie między Polską a Ukrainą, które wspólnie gościły Euro 2012, sprawiły, że w tym sezonie na polskich stadionach ukraińskie reprezentacje i kluby rozgrywały „u siebie” mecze w międzynarodowych rozgrywkach. Ukraina zakończy w przyszłym tygodniu program Ligi Narodów UEFA w Polsce i będzie gościć Szkocję w Krakowie.

Szewczenko, który zdobył Złotą Piłkę w 2004 roku, kiedy był czołowym napastnikiem Milanu, trenował ukraińską drużynę, gdy w zeszłym roku doszła do ćwierćfinału Euro 2020.

READ  „Zamieszki mnie zdenerwowały… ale czujemy się tutaj mile widziani”.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *