Północny Teksas 4-miesięczny na OIOM-ie walczący jednocześnie z COVID-19 i RSV

W jednej z ograniczonych łóżeczek w rejonie północnego Teksasu znajduje się 4-miesięczny chłopiec z Greenville.

Hudson Hooten walczy z COVID-19 i RSV, dwoma wirusami, które nękają szpitale dziecięce w północnym Teksasie. Jego matka mówi, że wszystko zaczęło się od kaszlu. Wkrótce sytuacja się pogorszyła.

Chłopiec przebywa na oddziale intensywnej terapii w Children’s Medical Center w Dallas i oddycha z pomocą tlenową.

Brooke Hutten, zarejestrowana asystentka medyczna, mówi, że jej syn zaczął kaszleć w sobotę wieczorem. W niedzielę zabrałem mamę i tatę Hudson na pogotowie, gdzie siedzieli godzinami.

Decydują się odejść i zabrać Hudsona do swojego pediatry w poniedziałek, który go zbadał.

jeszcze: Zasięg wirusa koronowego

W środę Hudson trafił do szpitala z ciężkimi objawami.

„To znaczy, on wymiotował z powodu muszli” – powiedziała Brooke. „Kaszlał. Płakał jak godzina bez przerwy”.

Hudson został przeniesiony z Medical City Dallas do Children’s Medical Center w Dallas. Lekarze powiedzieli im, że dostał swoje ostatnie łóżko na oddziale intensywnej terapii.

jeszcze: Urzędnik szpitala twierdzi, że na oddziale intensywnej opieki pediatrycznej w rejonie Północnego Teksasu nie ma już łóżek

„Wykonuje znacznie lepszą robotę” – powiedziała Brooke. „Czuję, że nie wyglądał już na chorego, ponieważ był na tlenie. Dawali mu płyny”.

Dr Seth Kaplan jest pediatrą mieszkającym we Frisco i nie jest zaangażowany w opiekę nad Hudsonem.

„Teraz jesteśmy we wszechmocy” – powiedział. „Jesteśmy w zasadzie pełni dzieci z różnymi chorobami układu oddechowego”.

READ  Czy pozostaniemy w stanie hibernacji w kosmosie?

Kaplan, prezes Texas Pediatric Society, mówi, że rekordowa liczba hospitalizacji w północnym Teksasie jest bardzo niepokojąca.

„Łączenie RSV i COVID razem okazało się bardzo trudne, zwłaszcza że w tym miejscu zobaczymy, jak nasze młodsze dzieci z COVID-19 mają problem, gdy mają oba” – powiedział. „I w tej notatce martwimy się, co stanie się później w sezonie, kiedy grypa ponownie się pojawi”.

Dr Kaplan zachęca rodziców do podjęcia wszelkich środków ostrożności, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wysoce zaraźliwego wariantu delta.

„Najważniejszą rzeczą dla dzieci poniżej 12 roku życia jest noszenie tej maski” – powiedział. „Jeśli kwalifikujesz się do szczepienia, zaszczep się.

Brooke i jej mąż nie są obecnie zaszczepieni przeciwko COVID-19. Ale mówi, że ten strach przed synem może zmienić ich zdanie.

„Miałem kilku lekarzy w Szpitalu Dziecięcym, którzy powiedzieli mi, że musisz się zaszczepić” – powiedziała. – I kocham to. Uwielbiam. Ale tak, jakby chodziło o uratowanie życia mojego dziecka, jasne. To znaczy, zaszczepię się.

Brooke mówi, że nikt inny w jej rodzinie nie uzyskał pozytywnego wyniku testu na COVID-19, więc nie ma pojęcia, skąd jej syn go wziął. Nie chodzi do przedszkola.

Dr Kaplan mówi, że oprócz otrzymania szczepionki przeciw COVID, ludzie powinni jak najszybciej otrzymać szczepionkę przeciw grypie.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *