Polscy naukowcy odkryli gen, który podwaja ryzyko poważnego COVID

11 stycznia 2022 r. personel medyczny leczył pacjentów na oddziale koronawirusa (COVID-19) w Federalnym Szpitalu Medycznym MSWiA w Warszawie. REUTERS / Kacper Pempel

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

WARSZAWA, 13 stycznia (Reuters) – Polscy naukowcy odkryli gen, który podwaja ryzyko zarażenia się poważną chorobą wywołaną chorobą Govt-19, co, jak mają nadzieję, pomoże lekarzom zidentyfikować osoby o wysokim ryzyku zachorowania.

Ponieważ niechęć do szczepień jest kluczowym czynnikiem wysokiego wskaźnika śmiertelności z powodu koronawirusa w Europie Środkowej i Wschodniej, naukowcy są przekonani, że zidentyfikowanie osób o wysokim ryzyku zachęci ich do zastrzyku i skorzystania z bardziej intensywnych opcji leczenia w przypadku zakażenia.

„Po ponad półtora roku pracy udało nam się zidentyfikować gen (z koronawirusem), który jest odpowiedzialny za rokowanie poważnej choroby” – powiedział minister zdrowia Adam Nidzilski.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

„Oznacza to, że w przyszłości możemy… zidentyfikować osoby z prognozą poważnego wpływu choroby rządowej”.

Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego Bialistac odkryli, że genetyka jest czwartym najważniejszym czynnikiem określającym, jak poważnie dana osoba jest zarażona COVID-19 po wieku, wadze i płci.

Wirus jest obecny u około 8-9% populacji Polski, w porównaniu z 8-9% w Europie i 27% w Indiach – powiedział Marcin Moniusko, kierujący projektem profesor.

Inne badania wykazały, że czynniki genetyczne odgrywają ważną rolę w rozwoju COVID-19.

Listopad, Brytyjscy naukowcy Powiedział, że odkryli wersję genu z Govit-19, która była związana z podwójnym ryzykiem niewydolności płuc.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Alana Charlischa i Anny Vlodorsak-Chemsook

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top