Polska Akademicka Federacja Sportu świętuje sukcesy w 2019 roku

Polska Akademicka Federacja Sportu świętuje sukcesy w 2019 roku

W Bydgoszczy w północnej Polsce odbyła się uniwersytecka gala sportowa podsumowująca udany rok

W tym roku coroczna gala sportu uniwersyteckiego w Polsce zbiegła się z 50. rocznicą powstania Studenckiego Klubu Sportowego przy Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego.

Podczas tej corocznej imprezy Polski Akademicki Związek Sportowy (AZS) uhonorował najlepsze uczelnie i mistrzów polskich sportów uniwersyteckich oraz medalistów europejskich i międzynarodowych. Szczególną uwagę poświęcono sportowcom biorącym udział w Zimowej i Letniej Uniwersjadzie.

AZS uczcił także swoich niepełnosprawnych uczniów-sportowców, którzy ustanowili Rekord Guinnessa w maratonie (zespołowym) Bocce. Ich historia spotkała się z dużym zainteresowaniem także polskich mediów.

Idee fair play i równych szans aktywnie propaguje Polski Akademicki Związek Sportowy. W efekcie tych inicjatyw Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki uruchomiły nowy projekt umożliwiający studentom-sportowcom realizację podwójnej kariery zawodowej. Projekt ten jest wciąż na wczesnym etapie, ale stanowi ważny krok dla AZS.

„Studenci-sportowcy stanowią trzon naszej działalności” – powiedział Prezes AZS, profesor Alloji Nowak. „Nie będziemy jednak mogli świętować naszych zwycięstw bez wkładu w nasz sukces wszystkich uczestników, w tym rektorów uczelni, lekarzy i wielu innych osób”.

Patrząc w przyszłość, AZS nie może się doczekać organizacji WUC Mind Sports 2020 w Bydgoszczy i WUC Futsal 2020 w Poznaniu.

READ  Polska para przeprowadza się do Turcji, by promować kierunek

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *