Polska armata wodna strzelała do rzucających kamieniami osadników na granicy białoruskiej

Polska armata wodna strzelała do rzucających kamieniami osadników na granicy białoruskiej

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało, że policjant został poważnie ranny przedmiotem rzuconym na granicę i przebywał w szpitalu z podejrzeniem pęknięcia czaszki.

W tweecie polskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że białoruscy urzędnicy dostarczyli imigrantom granaty dźwiękowe, którymi można rzucać w polskich żołnierzy i straż graniczną.

Unia Europejska (UE) twierdzi, że zachęca białoruskich imigrantów do przekraczania granicy w odwecie za wcześniejsze sankcje represyjne na protesty przeciwko reelekcji prezydenta Aleksandra Łukaszenki w zeszłym roku.

Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg Mówi się, że jestem głęboko zaniepokojony O tym, jak Białoruś narażała życie bezbronnych imigrantów.

Białoruś, bliski sojusznik Rosji, stwierdziła, że ​​„absurdalne” jest stwierdzenie, że wywołało to kryzys graniczny. Białoruska agencja informacyjna BELTA poinformowała, że ​​Łukaszenka we wtorek wezwał prezydenta Rosji Władimira Putina do omówienia kryzysu.

polscy urzędnicy powiedzieli Poinformowano ich o rozmowie telefonicznej w poniedziałek między kanclerz Niemiec Angelą Merkel a ŁukaszenkąKiedy rozmawiali o pomocy migrantom na granicy polsko-białoruskiej.

Desperackie wyniki

Rzecznik polskiego rządu powiedział, że rząd rozważa rozpoczęcie formalnych konsultacji z sojusznikami NATO w sprawie kryzysu.

„Przygotowujemy się na beznadziejny koniec – ten konflikt może trwać miesiącami” – powiedział na konferencji prasowej rzecznik prasowy Piotr Mல்லller.

Według polskich urzędników ponad 20 000 policjantów, straży granicznej i wojska umacnia granicę, na której imigranci gromadzą się w pobliżu polskiego miasta Kuźnica.

Szacuje się, że na granicy przebywa około 4000 imigrantów, a wielu twierdzi, że władze białoruskie nie pozwoliły im na powrót do Mińska.

Lider polskiej partii rządzącej Jaroslav Kaczyński mówi, że jego kraj stoi w obliczu mieszanej wojny.

„Mamy wojnę hybrydową, ale prawdziwa wojna z bronią nie jest na naszym horyzoncie. Mamy do czynienia z nieprzewidywalnym wrogiem” – powiedział Kaczyński w Polskim Radiu.

Tymczasem Irak zaplanował w czwartek lot z Mińska. Jak dotąd około 150 do 200 Irakijczyków w Mińsku zarejestrowało się na powrót do domu.

READ  Bennett piąty na drugim etapie Tour of Poland, Dunne czwarty w wyścigu Pucharu Świata - The Irish Times

Inni Irakijczycy na granicy mieli problemy z rejestracją. „Współpracujemy nad tym z władzami białoruskimi” – powiedział Majid al-Kinani, ambasador Iraku w Rosji i na Białorusi.

„Istnieją wahania w liczbie osób pozostawionych na białoruskiej granicy z Polską lub Litwą, a władze białoruskie nie zezwoliły jeszcze na powrót do Mińska” – poinformowała ambasada.

Na Litwie władze poinformowały, że aresztowały 47 osób próbujących przekroczyć granicę.

Reuters

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *