Polska będzie gospodarzem Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku

Polska będzie gospodarzem Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku
Prezydent RP Andrzej Duda ogłosił kandydaturę Warszawa 2036.

Efekt krakowsko-małopolski odcisnął piętno, Trzy miesiące po Igrzyskach Europejskich Polska ogłosiła zamiar uczynienia swojej stolicy, Warszawy, miejscem Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku..

Pokazano to na Europejskim Kongresie Sportu i Turystyki w mieście Jakobane na południu. Prezydent RP Andrzej Duda: „Po konsultacjach z Polskim Komitetem Olimpijskim, Ministrem Sportu i Rządem pragnę ogłosić Naszą ambicją i celem jest podjęcie starań o organizację Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku

W tym samym przemówieniu Duda wyjaśnił i przestrzegł, że zakończenie solidnego programu infrastruktury i modernizacji zbiegnie się z datą igrzysk. Władze olimpijskie w ciągu najbliższych kilku dni wyślą list do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Na miejsce ceremonii otwarcia i zamknięcia, przypominających mecz rugby, wybrano stadion Henrika Reimanna.

Obecnie, po nowelizacji Karty Olimpijskiej, proces aplikacyjny, tak jak jeszcze kilka edycji temu, opiera się na dialogu wnioskodawców z MKOl i nie wiąże się z ogromnymi kosztami wśród potencjalnych gospodarzy. Po negocjacjach odbędą się różne wydarzenia związane z głosowaniem członków MKOl. Nie ustalono jeszcze terminu spotkania.

Miasta-gospodarze Zimowych Igrzysk w 2030 i 2034 roku nie są obecnie znane. Zmiany wprowadzone w karcie obejmują także elastyczność w terminach zgłaszania miejsc, Stąd obowiązek jej przekazanianiezbędny, Usunięto siedem lat temu. Na przykład Los Angeles i Brisbane otrzymały nazwy 11 lat temu.

Obiecuję, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby te Igrzyska zorganizować w Polsce”, wzmocniony Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Radosław Byszewicz. Ze swojej strony znaczące wsparcie nadeszło ze strony europejskiego organu zarządzającego Komitety Olimpijskie: „Nasi polscy przyjaciele z sukcesem pokazali, co trzeba, aby organizować najważniejsze międzynarodowe wydarzenia sportowe na najwyższym poziomie,– pochwalił Hassan Arad, jeden z jej członków.

Hasan Arad poparł kandydaturę Polski pomimo rywalizacji z Turcją, ojczyzną byłego koszykarza.

Nusantara (Indonezja), Guadalajara, Meksyk, Tijuana i Monterrey (Meksyk) oraz Stambuł (Turcja) ogłosiły kandydaturę na rok 2036.. Z kolei lista potencjalnych oferentów jest obszerna i obejmuje wszystko, od Kairu, Egiptu, Kopenhagi, Danii. Siedziba może znajdować się pomiędzy dwoma lub większą liczbą miast.

READ  Polska odrzuca decyzję FIFA rozstrzygającą rosyjską rundę kwalifikacyjną jako RFU

Wśród innych kluczowych precedensów w najnowszej historii Duda przytoczył mistrzostwa mężczyzn w piłce nożnej mężczyzn w 2012 roku, które były współorganizowane z Ukrainą. Polska nigdy nie była gospodarzem Mistrzostw Świata FIFAbyć może, I upadł w trzech głosach olimpijskich: dwa na Zimowe Igrzyska (2006 i 2022, odpowiednio z Jakobánem i Krakowem jako kandydatami) i reszta na Igrzyska Młodzieży (2014, Poznań jako miejsce kandydujące).

W ciągu stulecia MKOl powrócił na nowe siedziby mniejszości. Uczynił to podczas wyborów w Sydney 2000, Pekinie 2008, Rio 2016 i Brisbane 2032. Oznacza to, że w Melbourne cztery z dziewięciu wybranych miast, oznaczonych gwiazdką, gdzie Australia była już gospodarzem igrzysk w 1956 roku.

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *