Polska delegacja uzyskała pozytywny wynik testu Govita-19 na Eurowizji

The Hawk-Agencies France Press

Polska delegacja uzyskała pozytywny wynik testu Govita-19 na Eurowizji

Organizatorzy poinformowali w sobotę, że Rafał Prosowski, polski piosenkarz i autor tekstów z rozpoczęcia Konkursu Piosenki Eurowizji 16 maja, nie weźmie udziału, ponieważ członek delegacji uzyskał pozytywny wynik testu na Kovit-19.

Niedzielna impreza „Turquoise Carpet” rozpoczyna tygodniowy konkurs Eurowizji w Rotterdamie, który został odwołany w zeszłym roku i w tym roku został oznaczony infekcją koronawirusem.

„Podczas rutynowej inspekcji na miejscu Konkursu Piosenki Eurowizji w sobotę 15 maja jeden z członków polskiej delegacji uzyskał wynik pozytywny na Kovit-19” – powiedziała Eurowizja.

Osoba jest odizolowana i pozostali delegaci jako środek ostrożności zostaną poddani testowi na wirusa koronowego i dalszej izolacji.

„W rezultacie polska delegacja nie weźmie udziału w niedzielnej imprezie Turquoise Carpet” – napisano w oświadczeniu.

Według NOS w skład delegacji wchodzą także holenderski nadawca publiczny Prosowski.
„Jeśli wyniki testów PCR będą pozytywne, polska delegacja prawdopodobnie przegapi drugi półfinał w czwartek” – powiedział NOS.

„W takim razie zostanie wyświetlony zapis ostatniej próby Polski” – dodał.

Tegoroczny Festiwal Eurowizji odbywa się na stadionie Ahoy w mieście portowym, a zasady ustalone przez holenderski rząd pozwalają na kontynuację konkursu.

Przedstawiciele krajowi muszą przestrzegać ścisłych protokołów, być oddzieleni od publiczności i poddawać się testom co 48 godzin.

Na pokazie będzie tylko 3500 widzów, w tym próby kostiumowe, dwa półfinały i finały w przyszłą sobotę, co stanowi 20 procent pojemności Ahoy Arena.

Nazwany ze względu na luksusowe kostiumy i tandetne piosenki, Eurowizję ogląda ponad 180 milionów ludzi w czterech tuzinach krajów, w tym w Australii.

W zeszłym roku, po raz pierwszy w swojej sześćdziesięcioletniej historii, rywalizacja telewizyjna została wyeliminowana, gdy wirus koronowy zaczął ogarniać świat.

COVID-19,

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *