Polska potwierdza udział w Vision Eurovision 2022

Dyrektor polskiego nadawcy DVB potwierdził swój udział w Eurowizji 2022. Pan Kurski ma nadzieję, że jesienią rozpocznie przygotowania do zawodów. Wiadomość pojawia się, gdy Związek Muzyków Polskich wzywa DVB do skupienia się na polskich autorach piosenek na Eurowizję w lipcu.

Jak ogłosił Jastrop PostReżyser DVB Jacek Kurski potwierdził w wywiadzie wideo, że Polska weźmie udział w Eurowizji 2022, która odbędzie się we Włoszech. Zapytany o proces selekcji odpowiedział następująco:

Jeszcze nie wiemy, ale chcielibyśmy wprowadzić te produkty wcześniej. Ostatnio problem polega na tym, że obecnie przesyłane są najbardziej niezadowalające projekty (do TVP).

Jacek Kurski, dyrektor DVB

Powiedział, że ma nadzieję, że przygotowania do turnieju rozpoczną się w sierpniu. Po tegorocznej wewnętrznej selekcji Rafasa Prosowskiego sugeruje się, że nadawca może wybrać finał krajowy. Ta afirmacja podąża za wezwaniami Stowarzyszenia Muzyków Polskich Polscy autorzy piosenek powinni mieć pierwszeństwo przed międzynarodowymi zespołami.

Polska w Eurowizji 2021

W ubiegłym roku TVP wygrała dwuetapowy finał krajowy Sansa Na za egzamin wstępny do Eurowizji 2020. Zwyciężczyni Voice of Poland 10 Alicia Cembliska wygrała egzamin z „Imperami”. Musiał wystąpić w pierwszej połowie drugiego półfinału, zanim mecz mógł zostać odwołany.

W 2021 TVP nie chce ponownie wybrać Alicii na Eurowizję 2021. Zamiast tego Rafaz Brozowski został wybrany lokalnie do reprezentowania Polski z „The Ride” w Rotterdamie. Nie zakwalifikował się z drugiego półfinału, zajmując 14. miejsce z 35 punktami, co oznacza trzecią z rzędu dyskwalifikację Polski.

Kogo chcesz następnie reprezentować Polskę? Daj nam znać! Aktualizuj następujące informacje @ESCXTRA na Twitterze, Escxtra na Instagramie A nasze polubienia Strona na Facebooku Najnowsze aktualizacje! Również śledź nas Na Spotify I Światło internetowe Sprawdź nasze reakcje na wiadomości przed finałowym sezonem krajowym 2022!

READ  Jedyny w Polsce okręt podwodny wraca na głębokie...

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *