Polska przekazuje Tajwanowi 400 000 dawek szczepionki Astrogenogen

Polska przekaże 400 000 dawek szczepionki AstraZeneca Tajwanowi jako „gest solidarności”, aby wspomóc krajowy program szczepień.

Polskie MSZ poinformowało w sobotę, że dystrybucja ma na celu zwalczanie zagrożenia, jakie stanowi niedobór szczepionek i nowe szczepy koronawirusa na Tajwanie.

Inicjatywa jest wzajemną inicjatywą po tym, jak Tajwan podarował Polsce 1 000 000 masek, 5 000 odzieży ochronnej i 20 000 fartuchów chirurgicznych podczas pierwszej fali epidemii.

Innym przykładem bliskiej współpracy Polski z Tajwanem jest darowizna, wynika z oświadczenia ministerstwa. W maju polskie biuro w Taipei przekazało ratuszowi w Tajpej 1500 odzieży ochronnej. W czasie epidemii Polska pomogła tajwańskim studentom wrócić do domu, organizując loty czarterowe.

Polska jest szóstym krajem, który zaszczepił Tajwan, obok Tajwanu, Japonii, Stanów Zjednoczonych, Litwy i Czech. Słowacja niedawno potwierdziła, że ​​zaoferuje również swój udział.

W sierpniu Polska przekazała Wietnamowi pół miliona szczepionek AstraZeneca i sprzęt medyczny o wartości około 3,6 miliona dolarów. Dzięki darowiźnie Polska odsprzedała krajowi kolejne 3 mln dawek.

Na początku tego roku Polska sprzedała 1 milion szczepionek firmy Pfizer do Australii, 2,4 miliona do Hiszpanii, 0,6 miliona do Portugalii, 1 milion do Moderna Norway i 650 000 do AstraZeneca Ukraine.

Polski ruch szczepionkowy utknął w ostatnich tygodniach, co doprowadziło rząd do przyznania, że ​​stopy procentowe spadły „bardzo”.

W sierpniu tylko 44% populacji kraju zostało w pełni zaszczepionych, a ponad 50% otrzymało pierwszą dawkę.

Jeden krok Ankieta Dzięki Eurofound Polacy znajdują się w pierwszej dziesiątce krajów UE, w których podejrzewa się, że są najbardziej zaszczepieni, a prawie 40% twierdzi, że jest mało prawdopodobne lub mało prawdopodobne, aby dostać szczepienie.

Aby zwalczyć podejrzenia o szczepienia, rząd wprowadził loterię dla tych, którzy zostali w pełni zaszczepieni, oferując nagrody pieniężne, samochody i skutery elektryczne.

Jednak ze względu na niski boom i wysokie stawki ludzie nie przychodzili na spotkania, Polska musiała to zrobić Niszczyć Ponad 391.290 dawek od rozpoczęcia programu szczepień.

READ  Polskie firmy przełamują bariery przejęciami zagranicznymi NRS-import | DW

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *