Polska zastrajkowała późno, aby uzupełnić doskonały rekord Anglii

Wysłany dnia: Zmieniono:

Warszawa (AFP)

Stuprocentowy rekord Anglii w eliminacjach do Mistrzostw Świata zakończył się w środę remisem 1:1 z Sebastianem Shimansky w remisie 1:1 z Polską w Warszawie.

Mecz akcji w Golmouth był krótki, a Harry Kane w 18 minucie z dystansu przeszedł do sytuacji patowej, dopóki nie oszukał Wojciecha Chesniego.

Ale Szymański obronił strzał głową po dośrodkowaniu Roberta Lewandowskiego, co było decydującym punktem dla szans Polaków na drugie miejsce w grupie I kwalifikacji europejskich.

Anglia ma cztery punkty przewagi nad drugą w kolejności Albanią i pięć punktów przed Polską.

Jednak ze względu na starcia z Andorą i San Marino, które mają jeszcze nastąpić w pozostałych czterech meczach, kwalifikacje Kataru powinny być dla podopiecznych Garetha Southgate formalnością.

Finaliści Euro 2020 byli zainspirowani rozczarowaniem przegraniem pierwszego ważnego finału od 55 lat z Włochami, pokonując w tym tygodniu Węgry i Andorę 4:0.

Ale publiczność została zmuszona do ciężkiej pracy przeciwko stronie, która miała być ich największym wyzwaniem w grupie.

Kane zmarnował niezwykłą szansę dla Anglii w pierwszej połowie, gdy jego skromna główka została z łatwością zablokowana przez dośrodkowanie Raheema Sterlinga.

Polska była bez własnego talizmanu Lewandowski, kiedy ostatni raz spotkali się 2-1 na Wembley w marcu.

Jordan Bigford był bliski przerwy w przerwie ze swojego składu, by pokonać napastnika Bayernu Monachium, a następnie dogodnie złagodził strzały Lewandowskiego z dystansu po przerwie.

Sjesny nie zdołał tego zrobić, ponieważ Swers zdobył bramkę z 30 jardów i powalił bramkarza Juventusu.

Pozwolenie Bigforda zażądała Carol Svitersky, gdy Anglia popełniła jeszcze gorszy błąd bramkarski od 10 minut, ale Everton Stopper był wdzięczny za rodzaj odbicia, które pozwoliło mu zebrać piłkę, zanim przekroczyła linię.

Pickford był jednak bezradny w 92. minucie, kiedy Jacob Modern obrócił Kyle’a Walkera, aby otworzyć obronę Anglii, a piłka została ostatecznie rzucona do Lewandowskiego za strzał głową.