Polski deskorolkarz kontuzjowany w wypadku na torze olimpijskim | Sporty

Tim Reynolds, pisarz sportowy AP

Polscy urzędnicy poinformowali, że awaria tyrolki zaplanowana na tegoroczną zimową olimpiadę w Pekinie rozbiła się i poważnie zraniła jednego z najlepszych graczy w poniedziałek.

Polski zespół twierdzi, że Mateusz Sochovic złamał kolano w wypadku na torze wyścigowym Yanqing w Chinach. Miał też skaleczenia i siniaki i nie wiadomo, czy będzie mógł wrócić w tym sezonie.

Sochowicz był na treningu i uderzył w barierkę, która powinna być otwarta, gdy na torze pojawiły się sanki, jak wynika z oświadczenia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Toboggan.

Jest to wymóg bezpieczeństwa na wszystkich torach, przed udzieleniem zgody na rozpoczęcie jazdy sanek personel upewnia się, że przeszkody na saniach są całkowicie usunięte. W poniedziałek nie było wiadomo, dlaczego szlaban znajdował się na Sochovich Road.

Suchovic, który w zeszłym sezonie zajął 20 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, napisał na Facebooku: „Żyję i nic mi nie jest. Dziękuję wszystkim za naprawdę wielkie wsparcie”.

READ  Sport i takie tutaj rozśmieszają i siebie

Suchowicz powiedział, że będzie miał więcej do powiedzenia na temat incydentu we wtorek. Międzynarodowa Federacja Narciarska nazwała to „wypadkiem treningowym”, a on nadal planował kontynuować treningi na torze Yanqing we wtorek.

Jest mało prawdopodobne, że nawet gdyby Sochowicz zobaczył barierę, zdążyłby zareagować i jakoś uniknąć upadku.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top