Polski deskorolkarz kontuzjowany w wypadku na torze olimpijskim | Sporty

Tim Reynolds, pisarz sportowy AP

Polscy urzędnicy poinformowali, że awaria tyrolki zaplanowana na tegoroczną zimową olimpiadę w Pekinie rozbiła się i poważnie zraniła jednego z najlepszych graczy w poniedziałek.

Polski zespół twierdzi, że Mateusz Sochovic złamał kolano w wypadku na torze wyścigowym Yanqing w Chinach. Miał też skaleczenia i siniaki i nie wiadomo, czy będzie mógł wrócić w tym sezonie.

Sochowicz był na treningu i uderzył w barierkę, która powinna być otwarta, gdy na torze pojawiły się sanki, jak wynika z oświadczenia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Toboggan.

Jest to wymóg bezpieczeństwa na wszystkich torach, przed udzieleniem zgody na rozpoczęcie jazdy sanek personel upewnia się, że przeszkody na saniach są całkowicie usunięte. W poniedziałek nie było wiadomo, dlaczego szlaban znajdował się na Sochovich Road.

Suchovic, który w zeszłym sezonie zajął 20 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, napisał na Facebooku: „Żyję i nic mi nie jest. Dziękuję wszystkim za naprawdę wielkie wsparcie”.

READ  NRL 2022: New South Wales Blues, South Sydney Rabbit's, Latrell Mitchell, gwiazda wyraża ambicje przywódcze

Suchowicz powiedział, że będzie miał więcej do powiedzenia na temat incydentu we wtorek. Międzynarodowa Federacja Narciarska nazwała to „wypadkiem treningowym”, a on nadal planował kontynuować treningi na torze Yanqing we wtorek.

Jest mało prawdopodobne, że nawet gdyby Sochowicz zobaczył barierę, zdążyłby zareagować i jakoś uniknąć upadku.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *