Polski Luger Suchowicz przechodzi operację kolana po katastrofie samolotu w Pekinie

Saneczkarstwo – Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 w Pyeongchang – Zawody Jedynki Mężczyzn – Olimpijski Ośrodek Narciarski – Pyeongchang, Korea Południowa – 10 lutego 2018 – Mateusz Suchowicz z Polski. Zdjęcie: Edgar Sue/Reuters

  • Luger Sochowicz przechodzi operację kolana po wypadku treningowym
  • Suchovic mówi, że wypadek mógł doprowadzić do „tragedii”
  • Polak Suchowicz nie rezygnuje z igrzysk w Pekinie

(Reuters) – Polski zawodnik Mateusz Sochovic przeszedł udaną operację kolana po wypadku treningowym na torze olimpijskim pod Pekinem w poniedziałek – poinformował Polski Związek Sportowy.

Suchovic złamał lewe kolano i przeciął prawą nogę do kości po uderzeniu w barierę w Narodowym Ośrodku Narciarskim Yanqing, która będzie używana podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w lutym.

„Nasz główny zawodnik, Mateusz (Miwa) Suchowicz, miał wypadek podczas treningu na torze wyścigowym Yanqing pod Pekinem” – poinformował w oświadczeniu Polski Związek Sportów Saneczkarskich.

Matthews uderzył w zamkniętą bramkę, gdy się poślizgnął… [ride] (Powinno być otwarte.) Bezpośrednio z toru został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł szczegółowe badania.

„Mate jest całkowicie gotowy po operacji kolana, wszystko poszło zgodnie z planem i pozytywnie.”

Suchowicz powiedział, że jego wypadek mógł doprowadzić do „tragedii”, gdyby nie próbował uniknąć zamkniętej bariery.

25-latek, który reprezentował Polskę na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018, powiedział, że reakcja zespołu lekkoatletycznego była powolna i spędził pół godziny na lodzie, zanim został zabrany do szpitala na operację.

zielone światło

Jak powiedział polskiemu portalowi Onet: „Dostałem zielone światło, więc ruszyłem do przodu. Po raz pierwszy udało mi się spokojnie przejechać te dwa trudne zakręty. Nagle zobaczyłem zamkniętą bramkę na torze”.

„Potem wypuściłem sanki spod siebie i przyjąłem pozycję jak łyżwiarz zjazdowy.

„Szkoda, że ​​nie mogłem tak szybko przeskoczyć bariery, ale wszystko działo się tak szybko i nie miałem czasu się odbić.

READ  Ambasador Burakowski spotkał się z Amaranderem, Khattar

„Dlatego złamałem nogi, a nie resztę ciała. Gdybym nie zareagował, mogłoby to doprowadzić do tragedii”.

FIL przyznała, że ​​w poniedziałek po południu doszło do wypadku, który doprowadził do hospitalizacji Sochovicha.

Reuters poprosił o komentarz FIL i Komitet Organizacyjny Pekin 2022 (BOCOG).

„Zespół torowy wykazał się dużą niekompetencją” – dodał Sochovic.

„W ogóle nie wiedzieli, co robić. Ktoś podszedł do mnie i próbował dotknąć rękawicą moich (odsłoniętych) kości. Działy się tam sceny w stylu Dantego”.

Sochovich powiedział, że nie zrezygnował z rywalizacji na swoich drugich igrzyskach olimpijskich.

„Mam nadzieję, że wystartuję w Pekinie”, powiedział Onetowi. „Jeśli FIL da mi dziką kartę i będę mógł po prostu skupić się na regeneracji, może jest szansa”.

„Jednak jest jeszcze większy problem. Nie wiem, czy uda mi się odbudować psychicznie. Nie wiem, czy będę w stanie podążać tą ścieżką, będę się bał, że coś na mnie czeka w okolicy róg.”

Podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2010 w Vancouver Gruzin Nodar Kumaritashvili zginął podczas treningu w wyścigu bobslejowym po utracie kontroli przy dużej prędkości i rzuceniu na boczną ścianę toru i na stalowy słup wsporczy.

(Raportowanie przez Nicka Mulvaneya i Manassi Pathaka), Redagowanie przez Petera Rutherforda i Eda Osmonda

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top