Polski rząd ostrzegł przed dezinformacją po rozsyłaniu fałszywych wiadomości przed wyborami

Polski rząd ostrzegł przed dezinformacją po rozsyłaniu fałszywych wiadomości przed wyborami

Polski rząd ostrzega obywateli, aby uważali na kampanię dezinformacyjną po tym, jak niektórzy otrzymali fałszywe informacje o tym, że partia rządząca oferuje emerytom bezpłatne pogrzeby.

WARSZAWA, Polska – Polski rząd ostrzegł w czwartek obywateli, aby uważali na kampanię dezinformacyjną po tym, jak niektórzy otrzymali fałszywe wiadomości, że partia rządząca oferuje emerytom bezpłatne pogrzeby.

Fałszywy SMS namawiał odbiorców do głosowania na rządzącą w Polsce partię Prawo i Sprawiedliwość: „Zapewnimy bezpłatne pogrzeby emerytom”. Partia zaprzeczyła takim obietnicom kampanii i ostrzegła obywateli, aby ignorowali przesłania.

Cel wiadomości nie jest jasny. Rząd zapewnia już częściową rekompensatę kosztów pogrzebu, ale zaoferowanie pełnej zapłaty nie było tematem kampanii wyborczej.

Łukasz Olejnik, ekspert ds. cyberbezpieczeństwa i współautor niedawnej książki „Filozofia cyberbezpieczeństwa”, powiedział, że nie jest jasne, czy wiadomości zawierały dezinformację, czy czyjś pomysł na kiepski żart lub trolling.

Ale ta wiadomość zaszkodzi partii rządzącej, ponieważ oferta bezpłatnych usług pogrzebowych „można odczytać jako sugestię, że wkrótce umrzesz” – powiedział Olejnik w e-mailu do Associated Press.

„Żadna rozsądna partia polityczna nie przekazałaby takiego przesłania swoim wyborcom. Ludzie chcą się skupić na utrzymaniu się przy życiu.

Tak czy inaczej, ta wiadomość może wpłynąć na wynik wyborów.

„Istnieje ryzyko zakłóceń, jeśli brakuje komuś umiejętności lub chęci czytania między wierszami albo niezbędnego poczucia humoru” – stwierdził Olejnik.

Stanislav Zarin, najwyższy urzędnik bezpieczeństwa, oskarżył fałszywe wiadomości o bycie „częścią rosyjskiej operacji przeciwko wyborom w Polsce”.

READ  Polska czeka upokarzający zwrot o 180 stopni po tym, jak premier mówi, że UE wychodzi ze szkodliwych mitów Polityka | Aktualności

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *