Polski sukces w szachach i brydżu na zakończenie Mistrzostw FISU 2024 Mind Sports Championship w Entebbe

Polski sukces w szachach i brydżu na zakończenie Mistrzostw FISU 2024 Mind Sports Championship w Entebbe

W środkowej Ugandzie, w Entebbe, zakończyły się Uniwersyteckie Mistrzostwa Świata w Sportach Umysłowych 2024 organizowane przez Międzynarodową Federację Uniwersytecką. W wydarzeniu, które obejmowało zawody szachowe i brydżowe, udział wzięli uczestnicy z 16 krajów. To był drugi raz, kiedy Entebbe było gospodarzem imprezy IUC, po tym jak było gospodarzem Mistrzostw IUC MindSports w 2014 roku.

W zawodach brydżowych Francja pokonała w półfinale Chińskie Tajpej, następnie Polska, która w półfinale pokonała Niemcy. W meczu finałowym z wynikiem 15,30 Polska sięgnęła po złoty medal pokonując Francję. Tym samym Polska zdobyła dwa złote medale z rzędu, po zwycięstwie w Antwerpii w 2022 r. i trzeci złoty medal w pięciu ostatnich mistrzostwach Międzynarodowej Federacji Gimnastycznej, zdobywając na własnym terenie w 2016 r. w Łodzi.Badania i rozwój W meczu o trzecie miejsce Niemcy zdobyli brązowy medal z notą 42,28 punktu.

Podczas Mistrzostw Polski w szachach Polska zdobyła także trzy z czterech tytułów indywidualnych. W zawodach kobiet w szachach błyskawicznych Polska pokonała konkurencję. Złoty medal zdobyła Julia Antolak z notą 7,5 pkt., a jej rodaczki Leoja Jaroka i Anna Kubica zdobyły odpowiednio srebrny i brązowy medal. Dla Kubiskiej ten brązowy medal jest równy medalowi, który zdobyła na Mistrzostwach Klasyku dwa lata temu w Antwerpii w Belgii.

Po bardzo zaciętej rywalizacji Indyjka Akanksha Hajawani zdobyła złoty medal w klasycznych szachach kobiet. Cztery drużyny zremisowały, a Hajawani zdobył złoty medal po dogrywce. Drugie miejsce zajęła jej indyjska rodaczka Saina Salonica, a brązowy medal zdobyła Polka Alicia Śliwka. Śliwka była obrońcą tytułu mistrza błyskawicznych mistrzostw FIDE w 2022 roku.

W rywalizacji mężczyzn Polak Milos Szbar pokonał dwóch Francuzów i zdobył złoty medal w turnieju klasycznym. Jego wynik 7,5 punktu wystarczył, aby zapewnić mu pierwsze miejsce, natomiast Jovan Gatineau i Benjamin Devromon zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Polska zakończyła swój fantastyczny tydzień w Entebbe zwycięstwem Igora Janka w zawodach szachów błyskawicznych mężczyzn z notą 7,5 punktu. Jest weteranem podium FIDE po zdobyciu srebra w Antwerpii w 2022 roku zarówno w zawodach klasycznych, jak i błyskawicznych. Tuż za Jankiem, Richard Mladek z Czech i Richard Turkan ze Słowacji mieli po 7 punktów, a Mladek zdobył srebro w tie-breaku.

READ  – To zdecydowanie boli – mówi kapitan All Blacks Sam Whitlock po klęsce w Paryżu.

Napisane przez Douga McLeana

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *