Polski Tusk ściga swoich politycznych rywali, Politico

Polski Tusk ściga swoich politycznych rywali, Politico

Jego zwolennicy utrzymują, że w więzieniu był maltretowany i torturowany, czemu Ministerstwo Sprawiedliwości stanowczo zaprzecza.

„Jesteśmy zszokowani informacją, jaką otrzymaliśmy dotyczącą okoliczności, w jakich aresztowano i przetrzymywano przebywającego obecnie w areszcie tymczasowym ks. Michała Olszewskiego”. powiedział poseł PiS Michał Wójcik. Inni parlamentarzyści zarzucali nowemu rządowi prowadzenie „śledztw politycznych” wobec przeciwników.

Reformy sądownictwa

Kolejnym kluczowym wysiłkiem rządu Tuska jest cofnięcie reform sądownictwa PiS, które doprowadziły Warszawę do konfliktu z Komisją Europejską, która według niego wycofuje się z demokratycznych zasad bloku, podważając niezależność polskiego sądownictwa.

Bodner pracuje nad przywróceniem niezależności i bezstronności sądów.

W zeszłym tygodniu prokuratorzy, agenci kontrwywiadu i policja wkroczyli do siedziby Krajowej Rady Sądownictwa (KRS), organu powołującego sędziów, w celu zajęcia dokumentów związanych z postępowaniami dyscyplinarnymi toczonymi wobec sędziów sprzeciwiających się reformom sądownictwa PIS.

Ten nalot Skazany Pro-PiS-owskie media atakowane przez „koalicję zemsty”, której celem jest skrzywdzenie politycznych rywali.

Bodner też stanowił doradcę specjalnego Przegląd zaangażowania sędziów we wpływowej Radzie Sądownictwa BIS.

Tymczasem PiS Wezwany Jej zwolennicy będą protestować przed parlamentem we wtorek wieczorem.

„Naruszanie praworządności jest dziś niestety codziennością” – stwierdziła partia.

To ten sam zarzut, z jakim PiS mierzył się przez osiem lat sprawowania władzy.

READ  16 GW baterii zarejestrowanych na aukcji polskiego rynku mocy

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *