Polskie Prawo i Sprawiedliwość „50/50” o odejściu Giorgii Meloni na rzecz Viktora Orbána – POLITICO

Polskie Prawo i Sprawiedliwość „50/50” o odejściu Giorgii Meloni na rzecz Viktora Orbána – POLITICO

Posunięcie to byłoby poważnym ciosem dla Maloneya, ponieważ jego grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów rozrosła się ostatnio i stała się trzecią co do wielkości siłą w parlamencie.

ECR jest obecnie trzecią co do wielkości grupą w parlamencie, wyprzedzającą liberałów, a dwiema największymi partiami krajowymi są PiS (20 posłów) i Włoscy Bracia Meloniego (24).

Wewnętrzne negocjacje ECR między przedstawicielami Polski i Włoch stały się napięte po tym, jak ECR odwołała środowe posiedzenie i przełożyła je na 3 lipca, dzień przed nieformalnym terminem rejestracji grup politycznych.

„Prowadzimy negocjacje z ECR, to jest główny czynnik determinujący naszą przyszłość” – powiedział Morawiecki. Zapytany, czy to tylko chwyt przetargowy mający na celu podniesienie kosztów pobytu w ECR, Morawiecki odpowiedział: „Nie powiedziałbym, że nie”.

„Powiedziałbym, że zazwyczaj idziemy w obie strony [the] możliwość [is] 50/50” – powiedział Morawiecki, dodając, że „nie ma gwarancji”, że PiS będzie w ECR.

Morawicki zasugerował, że osiągnięcie liczby potrzebnej do utworzenia nowej grupy nie będzie stanowić problemu, dodając, że może ona liczyć 40 lub 50 członków. Jest w kontakcie z litewskim członkiem ECR Valdemarem Tomaszewskim w sprawie dołączenia do grupy. Być może będziemy mieli większy zespół – powiedział.

READ  Puchar Świata FIS w skokach narciarskich | Krajowy

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *