Portugalia zakazuje e-maili i połączeń poza godzinami pracy w nowych zasadach równowagi między życiem zawodowym a prywatnym

Portugalia zakazuje e-maili i połączeń poza godzinami pracy w nowych zasadach równowagi między życiem zawodowym a prywatnym
Portugalia zgodziła się na szereg nowych środków, które pomogą poprawić równowagę między życiem zawodowym a prywatnym swoich obywateli podczas pandemii (zdjęcie pliku).

Unsplash

Portugalia zgodziła się na szereg nowych środków, które pomogą poprawić równowagę między życiem zawodowym a prywatnym swoich obywateli podczas pandemii (zdjęcie pliku).

Pracodawcy w Portugalii nie będą już mogli kontaktować się z pracownikami poza godzinami pracy ze względu na nowo przyjęte przepisy prawa pracy.

Nowy zestaw środków uzgodnionych przez Portugalską Partię Socjalistyczną jest bezpośrednią odpowiedzią na: Koronawirus pandemia.

Nowe przepisy prawa pracy uchwalone przez Parlament w zeszłym tygodniu mają na celu zapewnienie obywatelom lepszej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym – wielu z nich pracuje zdalnie z powodu pandemii.

Zgodnie z nowymi przepisami pracodawcy i firmy mogą zostać ukarane grzywnami za kontaktowanie się z pracownikami poza godzinami pracy, w tym wysyłanie wiadomości e-mail poza wyznaczonymi godzinami pracy.

Czytaj więcej:
* Jak trzymać się swoich pracowników poprzez „dużą rezygnację”
* Uczelnie rozszerzają kontrowersyjny monitoring AI studentów zdających egzaminy online
* Praca zdalna zaczęła przejmować bogaty świat
* Badanie WHO: Długie godziny pracy związane z udarem mózgu, zgonami z powodu chorób serca

Ze względu na wzrost pracy zdalnej firmy będą musiały dokładać się do wydatków domowych swoich pracowników, takich jak rachunki za prąd i internet, niezależny wzmiankowany.

Nowe zasady dotyczą tylko firm zatrudniających 10 lub więcej pracowników.

Procedury uwzględniają również poczucie osamotnienia w środowiskach pracy zdalnej, gdzie od firm oczekuje się organizacji konkretnych spotkań twarzą w twarz dla swoich pracowników.

Mamy nadzieję, że nowe portugalskie przepisy prawa pracy pomogą przyciągnąć

dostarczony

Mamy nadzieję, że nowe prawo pracy w Portugalii pomoże przyciągnąć „cyfrowych nomadów” z zagranicy (zdjęcie w pliku).

W celu ochrony prywatności, przepisy prawa uniemożliwiają również pracodawcom monitorowanie produktywności swoich pracowników poza biurem, Wiadomości o euro wzmiankowany.

Rodzice posiadający dzieci poniżej 8 roku życia mają teraz prawo do pracy w domu bez konieczności wcześniejszego uzgodnienia tego z pracodawcą, niezależny wzmiankowany.

READ  „Jesteśmy gotowi”: Fidżi przygotowuje się na przyjęcie turystów prawie dwa lata po zamknięciu granic | wiadomości ze świata

Portugalska minister pracy i zabezpieczenia społecznego Ana Mendes Godinho szczegółowo omówiła nowe przepisy podczas szczytu technologii internetowych w Lizbonie w tym miesiącu.

„Pandemia przyspieszyła potrzebę uregulowania tego, co należy uregulować” niezależny Wspomniałem o tym na konferencji.

Liczono, że zmiana równowagi między życiem zawodowym a prywatnym pomoże przyciągnąć „cyfrowych nomadów” z zagranicy.

„Uważamy Portugalię za jedno z najlepszych miejsc na świecie dla tych cyfrowych nomadów i pracowników zdalnych, w których mogą zamieszkać. Chcemy przyciągnąć ich do Portugalii” – powiedziała.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *