Potrójne osiem pieczęci Supercars Tag Team Championship

Red Bull Ampol Racing mistrzem zespołu 2021

Red Bull Ampol Racing ukoronował zwycięzców Supercars Championship po wygraniu wyścigu 29 podczas Beaurepaires Sydney SuperNight.

Gdy wyścig zbliżył się do przedostatniego miejsca w mistrzostwach Repco Supercars 2021, zespół z Panyo poprowadził Shell V-Power Racing o 915 punktów.

Zajmując drugie miejsce, zespół uzbierał kwotę potrzebną do zdobycia tytułu na dwa wyścigi przed końcem, zwiększając przewagę do 999 punktów.

Gdy pozostało tylko 864 punktów, tytuł jest teraz poza zasięgiem Dicka Johnsona.

Wspaniale jest wygrać mistrzostwo tag teamów” – powiedział Shane van Giesbergen.

„W ciągu ostatnich kilku lat toczyliśmy zacięte walki z facetem obok niego, ale nasz zespół zdecydowanie zabił go w tym roku.

„Nasze samochody były absolutnie bezbłędne i przez większość okrążeń w tym sezonie byliśmy bardzo szybcy, więc zasługa należy do wszystkich w zespole, naprawdę na to zasługują”.

W jakim szaleńczym wyścigu na 64 okrążenia van Gisbergen wycofał się, by poprowadzić swojego kolegę z drużyny Jamiego Whincupa przez linię mety.

Cameron Waters zajął trzecie miejsce w Tickford Racing, a duet Dick Johnson Racing Anton De Pasquale i Will Davison zajęli odpowiednio czwarte i dziewiąte miejsce.

Dla Triple Eight Race Engineering to 10. mistrzostwa zespołowe po sukcesach w 2008, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016 i 2018 roku.

READ  "Nie mogę powiedzieć, że byłem szczęśliwy, czułem się smutny"

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top