Pozwać Kim Kardashian, Floyda Mayweathera i Paula Pierce’a za domniemany udział w oszustwie kryptograficznym

W czerwcu Kardashian promował token EthereumMax wśród 250 milionów obserwujących na Instagramie.

Gotham Fotografia/Obrazy GC

W czerwcu Kardashian promował token EthereumMax wśród 250 milionów obserwujących na Instagramie.

Kim Kardashiani Floyd Mayweather Jr., I Paul Pierce Są wśród osób pozwanych za awans do Kryptowaluta maks. eter, dla każdego Hollywoodzki reporter.

Praca zespołowa pozew sądowy, piątek (czasu lokalnego) w kalifornijskim sądzie federalnym, gwiazdy są oskarżane o zmowę z założycielami EMAX Steve’em Gentile i Giovanni Peroni w ramach zorganizowanego programu pomp i zrzutów, „sprawiając, że inwestorzy kupują te przynoszące straty inwestycje po zawyżonych cenach ”.

W pozwie zarzuca się łamanie amerykańskich praw ochrony konsumentów i prawa zwyczajowego dotyczącego pomocy, podżegania i bezpodstawnego wzbogacania się, a przede wszystkim oskarża celebrytów o promowanie bezwartościowych żetonów.

„Kierownictwo firmy, w połączeniu z kilkoma znanymi promotorami, (a) składali inwestorom fałszywe lub wprowadzające w błąd oświadczenia na temat EthereumMax poprzez reklamy w mediach społecznościowych i inne działania promocyjne oraz (b) ukrywali swoją kontrolę nad EthereumMax i znaczną częścią EMAX tokeny, które były dostępne do handlu.rok w odpowiednim okresie.” skarga czyta.

Czytaj więcej:
* Crypto trafia do Hollywood
* Uważa się, że oszuści kryptowalut „Squid” odeszli miliony
* Nowa Zelandia walczy o uregulowanie kryptowalut

W czerwcu Kardashian promował EthereumMax wśród 250 milionów obserwujących na Instagramie. „Czy interesujecie się kodowaniem???” Kim Książki. „To nie jest rada finansowa, ale dzielenie się tym, co moi znajomi właśnie powiedzieli mi o tokenie Ethereum Max! Kilka minut temu Ethereum Max spalił 400 bilionów tokenów — dosłownie 50% swojego portfela administratorów oddaje całej społeczności E-Max. ”

Krótko po udziale Kima cena tokena wzrosła o ponad 1370 procent. Od tego czasu cena spadła o około 98 proc.

„Ten błyskawiczny wzrost był krótkotrwały, a EthereumMax rozpoczął deflację natychmiast po zaangażowaniu oskarżonego Kardashiana” – czytamy w skardze. „15 lipca cena tokena EMAX osiągnęła rekordowo niski poziom: 0,00000017 USD za sztukę, 98% spadek, z którego nie był w stanie odzyskać”.

READ  Covid-19: jubilerzy Hawera i Bunnings wymienieni jako nowe interesujące miejsca

Miesiąc przed stanowiskiem Kima, Pierce promował tokeny w trakcie sporu ze swoim byłym pracodawcą, ESPN. W międzyczasie Floyd miał na sobie spodnie, na których wyświetlała się reklama EthereumMax podczas pokazowego meczu bokserskiego przeciwko niemu. Logan Paul w czerwcu.

W skardze stwierdza się, że „niewłaściwe działania promocyjne promotorów wygenerowały niezbędny wolumen obrotu dla wszystkich pozwanych, aby przenieść swoje tokeny EMAX niczego niepodejrzewającym inwestorom”. „Podczas gdy powód i członkowie klasy kupowali niewłaściwie promowane tokeny EMAX, pozwani byli w stanie sprzedać swoje tokeny EMAX i sprzedać je w odpowiednim okresie, aby wygenerować znaczne zyski”.

Kardashian, Mayweather i Pierce jeszcze nie skomentowali zarzutów.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top