Pracownicy amerykańskiej firmy rakietowej założyciela Amazona zarzucają seksizm i zagrożenia bezpieczeństwa

Grupa ponad 20 obecnych i byłych pracowników oskarżonych Blue Origin, firma rakietowa Jeffa Bezosa Bycie w toksycznym środowisku pracy i nieprzestrzeganie odpowiednich protokołów bezpieczeństwa.

ten Pracownicy twierdzą w artykule Że w firmie założyciela Amazona występuje uprzedzenie płciowe.

Personel, kierowany przez byłą szefową działu komunikacji pracowniczej Blue Origin, Alexandrę Abrams, stwierdza, że ​​„wielu wyższych rangą liderów jest stale znanych z tego, że nie pasują do kobiet”.

Twierdzą również, że wielu liderów korporacji jest „nietykalnych” i wykazują wyraźne uprzedzenia wobec kobiet.

Czytaj więcej:
* Jeff Bezos został wystrzelony w kosmos 9 dni po wystrzeleniu Richarda Bransona
* Jeff Bezos wylatuje w kosmos pierwszym lotem pasażerskim Blue Origin
* Richard Branson przybywa w kosmos na swoim statku rakietowym Virgin Galactic

Pojawiły się również obawy dotyczące bezpieczeństwa, a grupa stwierdziła, że ​​Blue Origin wydaje się być bardziej skoncentrowany na nich Pokonanie miliardera Richarda Bransona i Elon Musk w kosmos, zamiast zająć się kwestiami bezpieczeństwa, które spowolniłyby harmonogram.

Bezos wystartował w kosmos 21 lipca W 52. rocznicę lądowania Apollo 11 na Księżycu, datę tę wybrał ze względu na jej historyczne znaczenie.

Grupa ponad 20 obecnych i byłych pracowników oskarża Jeffa Bezosa o toksyczne środowisko pracy i nieprzestrzeganie odpowiednich protokołów bezpieczeństwa.

Tony Gutierrez/AFP

Grupa ponad 20 obecnych i byłych pracowników oskarża Jeffa Bezosa o toksyczne środowisko pracy i nieprzestrzeganie odpowiednich protokołów bezpieczeństwa.

Bezos trzymał się tego, nawet gdy Richard Branson z Virgin Galactic wypchnął swój własny lot z Nowego Meksyku i pokonał go w kosmos na dziewięć dni.

Grupa powiedziała, że ​​w zeszłym roku liderzy firmy wydawali się zniecierpliwieni harmonogramem lotów rakiety New Shepard, składającym się z kilku lotów rocznie, i zamiast tego chcieli ponad 40.

„Niektórzy z nas uważali, że przy dostępnych zasobach i personelu wyścig do startu z tak dużą prędkością poważnie zagraża bezpieczeństwu lotu” – powiedzieli.

Blue Origin powiedział w oświadczeniu, że nie toleruje żadnego rodzaju nękania ani dyskryminacji i że przestrzega własnych zasad bezpieczeństwa.

Firma twierdzi, że wierzy, że „New Shepard jest najbezpieczniejszym statkiem kosmicznym, jaki kiedykolwiek zaprojektowano lub zbudowano”.

READ  Implikacje ataków cybernetycznych: Naszym danym nie można ufać w DHB, więc przejdźmy dalej

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top